Argumenty do tezy sport to zdrowie
Co to jest argument?argument 1: zdrowie jest najważniejszą wartością.. Kolejnym argumentem, który przemawia na korzyść tego, że sport to zdrowie, jest to, iż sprawność fizyczna sprzyja dobrym wynikom w nauce i wielu sukcesom.Podaj argumenty do tezy ,, sport to zdrowie" 2 Zobacz odpowiedzi 2 odpowiedzi Odpowiedź .. A Ty jak myślisz?. Regulamin serwisu Zapytaj.onet.pl .Po pracy z powrotem do samochodu i do domu.. Rozprawka z tezą Masz 100 proc. pewności, że jest tak czy siak.. Czy sport to zdrowie Czy sport to zdrowiePodaj tezę i trzy argumenty do tematu, czy sport to zdrowię.. Sport daje nam też zadowolenie z sukcesów, jakie osiągamy, a to oznacza dobry humor.Dłuższa forma wypowiedzi przedstawiająca stanowisko piszącego w jakiejś sprawie, zawierająca jego sądy i uwagi na dany temat.. Przepisz do zeszytu poni ższy tekst: Wypowied ź argumentacyjna ma na celu uzasadnienie okre ślonego twierdzenia.. Zdrowie jest bardzo łatwo stracić, ale jego odzyskanie jest zazwyczaj niemożliwe.. Gdyby nie on, świat byłby o wiele uboższy kulturalnie i mniej rozwinięty.. Niektóre zdjęcia, filmy lub grafiki (jeżeli są oznaczone inaczej niż logiem „PAP" lub adresem publikowane w serwisie mogą być własnością innych podmiotów niż Właściciel, wówczas do ich wykorzystania jest niezbędna zgoda Wydawcy, uzyskiwana pod adresem [email protected]

Dlaczego sport to zdrowie.

Piłka nożna.. 1.Ponieważ sport to zdrowie 2.Sport wpływa korzystnie na .. "Sport To Zdrowie" Przedstaw w punktach argumenty, którymi można się posłużyć do uzasadnienia tezy 1 Zobacz odpowiedź 1 odpowiedź Miraandaa 1.. 39 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 2013-02-07 22:02:54 Jak dbać o zdrowie , higiene?. W niniejszej rozprawce postaram się podać .Zadanie: napisz rozprawkę na wybrany temat, minimum 2 strony w Rozwiązanie:bardzo dużo ludzi twierdzi, że sport to zdrowie, lecz niektorzy sie z tym nie zgadzaja i mowią, że to kłamstwo postanowiłam, więc przymyśleć tę sprawę i poprzeć jedną ze stron moja przemyślenia trwały długo, mimo to poparłam je również dowodami, co jest bardzo istotne zacznę od tego, że codzienna .Dowiodę tej tezy w następujący sposób.. w przyszłości będziemy mogli .. "Sport To Zdrowie" Przedstaw w punktach argumenty, którymi można się posłużyć do uzasadnienia tezySport pomaga też w pozbyciu się zbędnych kalorii i kilogramów.. 3.Argumentacja: Nie dbanie o swoje zdrowie może prowadzić do ciężkich chorób, nie można kupić zdrowia, zdrowy człowiek jest szczęśliwy.. Przekonaj się, czy naprawdę warto być aktywnym.. Dziękuję!. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania..

:) o 3 argumenty do każdego.

Sport i Rekreacja (482666) Sprzęt RTV/AGD (519227) Szkoła i Edukacja .. Zdrowie (534475) Zwierzęta (881599) O Zapytaj!. W uzasadnieniu swego stanowiska wykorzystaj przykłady z literatury, historii lub sztuki.. Które z podanych sportów jest Twoim ulubionym?. Brakuje nam ruchu!. Obniża ryzyko zawału serca.. Tenis stołowy.. Osobom otyłym czy z nadwagą jest on szczególnie potrzebny.. Mówi się, że najcenniejszym skarbem człowieka jest jego zdrowie.Zgodnie z art. 24 ust.. Celem rozprawki jest potwierdzenie lub obalenie jakiejś tezy.. * Ostatnia data uzupełnienia pytania: 15.09.2013 o 16:23Warto chodzić na przykład na aerobik, bo w ten sposób rozluźnimy się, zrelaksujemy, zyskamy dystans do codziennych problemów.. Po drugie, człowiek zdrowy to człowiek szczęśliwy.2.Teza: Trzeba dbać o swoje zdrowie.. Na świeżym powietrzu np. biegając w parku można doskonale dotlenić swój mózg!. Przypominamy sobie o nim dopiero wtedy, kiedy zaczyna nam go brakować.. Tezę można też przyjąć, udowodnić, odrzucić, obronić.. Myślę, że uprawianie różnego rodzaju sportów ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie.Uważam, że sport jest potrzebny każdemu człowiekowi.. Opinia, którą wypowiadający zamierza udowodnić.. Po przedstawieniu głównej tezy nale ży u żyć argumentów, które je potwierdz ą i przekonaj ą odbiorc ę. Wypowied ź argumentacyjn ą trzeba zako ńczy ć sformułowaniem wniosku.Pod wpływem różnych okoliczności życiowych rozwijają się w nas pewne cechy, dzięki którym możemy lepiej przystosować się do sytuacji, z jakimi mamy do czynienia..

Proszę o 3 argumenty.

Ruch pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi.. Uważam, że człowiek powinien dbać o swoje zdrowie, ponieważ bez niego nie może funkcjonować.. 4.Potwierdzenie tezy: Zdrowie jest naszym najcenniejszym skarbem.. Dlaczego warto go uprawiać?. Niektórzy kontrują te stwierdzenia powiedzeniem: „przez sport do kalectwa".. 1.Nawiązanie do tematu: Zdrowie w naszym życiu 2.Teza: Trzeba dbać o swoje zdrowie 3.Argumentacja: niedbanie o swoje zdrowie może prowadzić do ciężkich chorób, nie można kupić zdrowia, zdrowy człowiek jest szczęśliwy.. Po pierwsze, zdrowie to najcenniejszy dar jaki mogliśmy dostać.. 4.Potwierdzenie tezy: Zdrowie jest naszym najcenniejszym skarbem.. W rzeczywistości zalecenia, które mają na celu utrzymanie właściwej kondycji zdrowotnej, nie zawsze pokrywają się z tymi, które mają pomóc zwiększyć osiągnięcia sportowe.Mówi się: „w zdrowym ciele zdrowy duch" albo, po prostu, „sport to zdrowie".. 2010-01-29 19:49:11 Załóż nowy klubProsze o trzy argumenty do tezy : To człowiek człowiekowi potrzebny jest do szczęścia'.. Siatkówka.. odruchowo odpowiemy, pamiętając łacińską sentencję.Plan Temat: Czy zdrowie jest najcenniejszym skarbem?. Bieganie.. A sport niewątpliwie jest bardzo ważny w naszym życiu, jeśli chodzi o nas, nasze zdrowie i samopoczucie..

Teza to pewnik, co do którego nie maszSport to zdrowie!

Grupa wiekowa: 5-latki ( gr.. Rozwiń komentarzeSCENARIUSZ ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH.. Czyli dlaczego lepiej uprawiać sport i też dlaczego nie.. Koszykówka.. Ludzie, którzy choć trochę się ruszają, mają więcej energii, lepszy humor, samopoczucie oraz samoocenę.Czy sport to zdrowie argumenty za i przeciw.. Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na wygląd naszej sylwetki.1.. Udostępnij.. Zredukujemy stres i będziemy mieli własne emocje i własne ciało pod stałą kontrolą.. OBSZAR 3.. Sport odgrywa ważna rolę w życiu człowieka, bo po pierwsze ludzie którzy go uprawiają mają bardzo dużą sprawność fizyczną, nabieramy większej kondycji, jesteśmy sprawniejsi i szybszy.. Sport można uprawiać w każdym wieku, więc nigdy nie jest za późno!. IV) Temat zajęć: Sport to zdrowia podstawa, a dla nas dobra zabawa Cele ogólne: uświadomienie znaczenia ruchu dla zdrowia człowieka, zachęcanie do aktywności ruchowej, zabaw na świeżym powietrzu oraz uprawiania sportu.Aktywność fizyczna jest kluczem do zdrowia.. Napisana przez: matii143.. Niektóre jednostki może cechować np. wysokie poczucie moralności i skłonności do tego, by zasady, którymi się kierują, były jak najbardziej sprawiedliwe.Sport to dla wielu ludzi przyjemność, ale także w niektórych przypadkach praca (mam na myśli zawodowych sportowców, którzy poświęcają na ćwiczenia kilka godzin dziennie).. 3.Napisz rozprawkę, w której ustosunkujesz się do tezy: to człowiek człowiekowi jest potrzebny do szczęścia.. Tak wygląda scenariusz dnia większości z nas.. Kto ma rację?Pamiętaj, że istnieją dwa modele rozprawek: z tezą lub hipotezą.. Piłka ręczna.. Skomentuj.. Jednak nie należy mylić „bycia sportowcem" z „cieszeniem się dobrym zdrowiem".. Pływanie.. .Powszechnie przyjęło się powiedzenie, że sport to zdrowie.Jednak podejmowanie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej daje nam o wiele więcej korzyści.Sport wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale też pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt