Napisz opowiadanie o swoim spotkaniu z prometeuszem
Wiem, że nie dzieje się w nim jeszcze zbyt wiele (powiedzmy, że to taki prolog), ale obiecuję, że kolejne fragmenty będą ciekawsze.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Może z czasem coś przyjdzie mi do głowy.. Wylądowała, a raczej spadła.. Wyróżniamy kilka rodzajów opowiadania.. Hermes okazuje się okrutny i pozbawiony sumienia.. Na godzinę 12.30 przewidziano spotkanie organizacyjne.. Więzień skały z początku swojej niewoli widywał ludzi bardzo rzadko, ostatnio jednak dostrzegał ich coraz częściej.Jak napisać opowiadanie - wskazówki, przykład (opowiadanie z dialogiem) .. Spacer przebiegał w miłej atmosferze, chociaż młodsza koleżanka nieustannie opowiadała o swoich codziennych problemach: - Zawsze dobrze radziłam sobie z chemią, a w tym roku zdążyłam złapać dwie jedynki - oznajmiła z przejęciem niska dziewczyna o .Twór Prometeusza był jedynie zewnętrznie podobny do bogów.. 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 17.10.2016 (16:27) - przydatność: 44% - głosów: 46O tym, że jest bardzo dumny, że grupa z jego miasta, że odnaleźli i takie tam… Archeolog tylko kiwał głową.. W opowiadaniu mogą pojawić się postaci drugoplanowe, opisy, refleksje.. Pisz zgodnie z planem: we wstępie przedstaw Tadeusza, bohatera Twojego opowiadania, zgodnie z treścią obowiązkowej lektury,Napisz opowiadanie w pierwszej osobie o samotności potwora..

Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Napiszecie opowiadanie o Prometeuszu?

Wyszła,.Napisz opowiadanie o spotkaniu Ebenezera Scrooge'a z bohaterami innego utworu literackiego, w czasie którego bohater „Opowieści wigilijnej" przedstawi najbardziej znaczące wydarzenie w swoim życiu.. Ulepiłem was z gliny i moich łez.Napisz krótkie opowiadanie fantastyczne o spotkaniu z prometeuszem 29 października 2020 07:06 Ściągi Wtedy Prometeusz zaczął opowiadać: Jestem tytanem czyli pół bogiem, pół człowiekiem.. komentarz 26 października 2015 przez użytkownika fapster02.Opowiadanie fantastyczne z dialogiem Pewnego dnia,gdy szedłem przez las spotkałem kota.Przydatność 75% Streszczenie Mitu o Prometeuszu.. Opowiadanie to krótka forma wypowiedzi narracyjnej, zawierającej wątek, na który składa się wiele powiązanych ze sobą wydarzeń.Opowiadanie twórcze - współczesna wersja złotej rybki; śmieszna historia z życia rodziny - opowiadanie,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" Ja; Mój jeden dzień bez komputera; Dziwny sen , dziwny gość opowiadanie z dialogiem; Opowiadanie o zgubionej , tajemniczej rzeczy, którą .Napisz opowiadanie o swoim spotkaniu z bohaterem lektury Felix,Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi na poniedziałek daje naj!. Opowiadanie.. 0 0 03.11.2018 o 09:10 rozwiązań: 1.. Martwił się, że Zeus w swoim okrucieństwie nie będzie miał umiaru, i wytępi ludzi, tylko dlatego, że to nie on ich stworzył..

Szydzi z jego szlachetności.Napisz opowiadanie o tym spotkaniu.

Pisz zgodnie z tematem i planem.. Odrzekłem - Pytaj więć.. Był to nieznany jej ląd.. Zabrał ją, patrząc na mnie z obrzydzeniem.. Potem przyszedł ojciec.. Najlepsi w pomaganiu: 1.. Na miejscu przyporządkowano pokoje i młodzież poszła się rozpakować.. 0 ocen | na tak 0%.. Proszę o szczere oceny, wytykanie błędów.Napisz opowiadanie z elementami opisu pt. Mój pierwszy krok na obcej planecie.. poleca 83 % 754 głosów.. Ulepił go z gliny, łez i tchnał w niego duszę.. Odpowiedz.. .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Ponownie budzę się z krzykiem.Prościej mówiąc, narrator opowiada o jakimś zdarzeniu.. Rozejrzała się przez okna, upewniła się, czy coś jej nie zagraża.. To ja stworzyłem ludzi.. Wręcz przeciwnie.. Wreszcie po półtorej godziny, gdy połowa ludzi zasypiała, burmistrz zakończył swoją niezwykle nudną mowę i dał archeologowi znak, że może tą skrzynkę otworzyć.Mit o Prometeuszu jest innym niż teoria czterech wieków podaniem o powstaniu człowieka.. szybko!. Zaczął się zastanawiać,Spotkanie bohatera Zemsty z innym bohaterem - przykłady.Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów Zemsty z bohaterem innego utworu literackiego, w czasie którego jeden z nich przedstawi najśmieszniejszą sytuację ze swojego życia.Sprawdź jak napisać opowiadanie, jakie występują jego rodzaje, zapoznaj się z przykładami tematów opowiadań..

🎓 Uzupełnij opowiadanie o Prometeuszu - Zadanie 8: Nowe Słowa na start!

Na razie nie wymyśliłam tytułu.. Tworzysz świat przedstawiony (np. z elementami fantastycznymi) lub umiejscawiasz akcję w…Grupa COGITO Sp.. Typy opowiadań Opowiadanie twórcze Wymyślasz historię i ją spisujesz.. Nie napisałam jeszcze dużo.. Pewnego razu Ebenezer po skończonej pracy wrócił do domu.. Ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. 1-22 2021-01-14 14:25:46; Nagrania gwarowe - Polskie teksty gwarowych z ilustracją dźwiękową 2021-01-13 13:07:34; Z czym można porównać obraz pod tytulem Daniel w jaskini lwów .jaką role pelnia lwy i z czym mozna je porównać, i jak sie wiążą z .Miałeś napisać zadanie doomowe o mnie.. Opowiada skazanemu, że mógł inaczej urzeczywistnić swój plan.. Wszystko to trwało dość krótko, a jednak w czasie tej rozmowy wszyscy czworo odbyliśmy tak długą drogę, że teraz staliśmy na dziedzińcu zamku Ker-Paravel.Wyjazd odbył się zgodnie z planem o godzinie 9.00.. Prześlij swoje uwagi .Z pewnością czytałaś o tym w książkach pisanych przez was, ludzi ,dlatego nie będę wnikał w szczegóły tej wyprawy.. Duszę zaś zrobił z ognia niebiańskiego, który wykradł z rydwanu słońca.. Duszę zaś dał mu z boskiego ognia, którego parę iskier ukradł z rydwanu boga Heliosa.Człowiek Prometeusza był o wiele słabszy od tytanów, był trzy razy niższy, jego ciało ledwo się trzymało na wątłych nogach, a kruche kości pękały pod choćby najmniejszym ciężarem.Opowiadanie fantastyczne..

Traktował ludzi jak swoje dzieci, któe bardzo kochał.Napisz opowiadanie na temat ,,Moje spotkanie z mitologicznym bohaterem''.

Świat wiruje.. Człowiek Prometeusza był podobny do wizerunku bogów, ale słaby i bezradny.Stworzenie człowieka.. Wrócił na ziemię i ofiarował go ludziom.. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz wybraną lekturę obowiązkową".Jakiś czas temu zaczęłam pisać opowiadanie o FNiN.. Wtedy Prometeusz zaczął opowiadać: Jestem tytanem czyli pół bogiem, pół człowiekiem.. Dwie godziny później cała grupa dotarła na miejsce noclegu, którym był jeden z domów wypoczynkowych usytuowanych w wiślańskiej dzielnicy Kopydło.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 60 słów.. Według mitów greckich Prometeusz ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. opowiadanie; zadanie dodane 12 kwietnia 2015 w Język polski przez użytkownika nulkaaa1234 [Szkoła średnia] Podobne zadania 0 głosów.. - Ah tak więc pozwól że zadam ci kilka pytań.. W czasie przekształcania go we właściwy tekst warto pamiętać o tym, by posługiwać się zróżnicowanym i bogatym językiem oraz wprowadzić elementy urozmaicające - np .1.Napisz opowiadanie o dowolnej przygodzie z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' Pomóżcie sama nie dam rady Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia Toggle navigation Znapisz opowiadanie na temat,,moje spotkanie z bohaterem przeczytanej książki.. Agnieszka co ma peszka.. Prometeusz stworzył człowieka.. 5 04-160 Warszawa Tel: +48 500 826 160, +48 515 359 321 Regon: 050501660 NIP: 542-02-12-438 KRS: 0000245014 XIII Wydział Gospodarczy w Warszawie Wysokość Kapitału Zakładowego 366 200 zł.Drugi z zaproponowanych tematów brzmiał: "Napisz opowiadanie o spotkaniu z bohaterem wybranej lektury obowiązkowej, który podczas spotkania nauczył Cię czegoś ważnego.. Wszędzie słyszę szepty, widzę pełne strachu i odrazy spojrzenia.. Odwołaj się do treści utworu.. Poniżej zamieszczam fragment.. - Kim dokładnie jestes i dlaczego jestes tu uwięziony?. Prometeusz był jednym z tytanów.. Prometeusz nauczał człowieka jak mądrze korzystać z ognia, przekazywał wiedzę o liczbach, nauczył go też pisać.Z kolei utwór Zbigniewa Herberta Prometeusz opowiada o spotkaniu Hermesa z Prometeuszem, który właśnie odbywa swoją karę za kradzież ognia.. ~Przyjaciel_koteczek.. Człowiek nie miał ich siły, był bezbronny i nieświadomy.. Język polski "oblicza epok" 1.1 zakres rozrzezony str.310 zad.. 0 głosów.. Po raz kolejny Prometeusz udał się po ogień niebieski.. Płakała.. 6 - strona 141Prometeusz po uwięzieniu nie rozżalał się nad sobą.. Dziś znowu była u mnie matka..Komentarze

Brak komentarzy.