Ramowy plan wydarzeń równoważniki zdań
Rozmowa Demeter z bogiem słońca, Heliosem 12.. Malinowy konkurs.. Jego życie wolne było od trosk.. 2009-06-01 14:54:37 Proszę o napisanie planu wydarzeń równoważnikiem zdań .. Wykonaj ile chcesz.Napisz na kartce kilka zdań o tym, co zmieniłbyś dzięki tej różdżce i dlaczego.. 2011-02-03 17:12:29Zaloguj się.. Ferdydurke - ramowy plan wydarzeń 1)Przebudzenie bohatera i zwątpienie we własną dojrzałość.. Wtargnięcie Rosjan na rogatki.. Zabawa kory na łące 2.. Niezwykła przesyłka zawierająca polskie książki 5.Królowa Bałtyku PLAN WYDARZEŃ: *Jurata dowiaduje się o rybaku *Spotkanie z rybakiem *miłośc Juraty i rybaka *kara O po skrócie masz : .Plan wydarzeń zamienię na równoważniki zdań.. 3 - tworzymy plan wydarzeń w formie wypunktowanej notatki Koszalin - Spór o graniczną miedzę: ćw.. Zadanie jest zamknięte.. Kradzież w banku.. Spotkanie z boginią ciemności, Hekate 11.. Więcej informacji.. Uczniowie zapisują zmiany.Poprosiłam uczniów, by w grupach (dzieci były już podzielone wcześniej) przygotowały ramowy plan wydarzeń utworu za pomocą równoważników zdań.. zadanie dodane 7 grudnia 2010 w Język polski przez użytkownika demogorgon (20) [Gimnazjum] .. Ramowy plan wydarzeń książki " Nawiedzony Dom ".. Zerwanie kwiatu 5.. 2b - samodzielnie uzupełniamy plan wydarzeńPlan jest to sporządzony w chronologicznym porządku spis najważniejszych wydarzeń utrzymany w jednorodnej formie - czyli albo w formie równoważników (preferowana przez polonistów!.

Premium ...Plan wydarzeń.

Plan wydarzeń w równoważnikach do "To Lubię" Adama Mickiewicza.. Narodziny chłopca w ubogiej wiejskiej chacie.. Przestrogi matki 3.. 3.Królowa chciała ukarać młodego śmiałka.. 2.Pewnego dnia dowiedziała się , że pewien rybak łowi ryby w Bałtyku.. Codzienne spacery pana Tomasza ulicą Miodową.. - minimum 30 punktów.Plan wydarzeń napisany w równoważnikach do utworu Adama Mickiewicza "To Lubię".. Na przykład: Tadeusz powraca do domu.. - Zastosuj pochylenie, zmień czcionkę na 16 w tych równoważnikach zdań, w których prezentowane jest życie Syzyfa na ziemi (1, 2, 4, 5) - Zastosuj pogrubienie, zaznacz na czerwono równoważnik zdania, który odnosi się do narysowanego na początku lekcji głazu (6) .. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. Goplana - rozkazy dla Skierki i Chochlika.. plan wydarzeń do przekształcenia: 1.W pałacu na dnie morza mieszkała królowa Jurota.. 2.Pewnego dnia dowiedziała się , że pewien rybak łowi ryby w .Hejka, mógłby ktoś zrobić dla mnie plan wydarzeń Reduty Ordona?. Plan wydarzeń Żony Modnej Ignacy Krasicki Żona modna plan wydarze ń Plan .Plan wydarzeń.. 0 głosów.. Zabójstwo nauczyciela przez HeraklesaPlan wydarzeń.. Pod wpływem żaru słonecznego wosk stopniał i pióra, jedno po drugim, zaczęły opadać.1) Kim był Ikar dla Dedala.. 3.Rozpacz kopciuszka.2..

(równoważnik zdania)Plan wydarzeń zamienię na równoważniki zdań.

( Mogą to być zdania lub równoważniki zdań).Jeden, wybrany punkt rozwiń jako plan szczegółowy.. Balladyna na zamku Kirkora - zamknięcie matki w wieży.. M - Pytania i odpowiedzi - Język polski.. Plan wydarzeń ramowy to równoważniki zdań czy zdania z czasownikami?. Historia życia Narcyza 4.. Narodziny Heraklesa (syna Zeusa i królowej Alkmeny) 2.. Powrót Kory pod .🎓 Sporządź szczegółowy plan wydarzeń losów Orfeusza stosuj równoważniki zdań lub pojedyncze słowa - Plan wydarzeń: 1.. (podpunkty) 24.03.2020r T: Sprawdzamy znajomość lektury.. 2009-06-01 14:54:37 Proszę o napisanie planu wydarzeń równoważnikiem zdań .. Dedal tęskni za ojczyzną i po skończeniu pracy prosi króla o pozwolenie opuszczenia Krety.plan wydarzeń - rozwiązanie zadania.. Świnki postanawiają budować trzy domy.. Klątwa rzucona na ziemię 10.. - Zapalenie gromnicy nad słabą matką chłopca przez wiejskie baby.plan wydarzeń (równoważnik zdań) z Tajemniczego Ogrodu Zgłoś nadużycie.. plan wydarzeń do przekształcenia: 1.W pałacu na dnie morza mieszkała królowa Jurota.. Zdemaskowanie szkolnych złodziejaszków.. Streszczenie.. Plan ramowy można zapisać na trzy sposoby: Sposób I - za pomocą zdań, np. 1.. Rozwiązania zadań.. Dzisiaj wykorzystamy wiedzę o zdaniach i równoważnikach zdań do zredagowania planu zdarzeń..

Mit o Heraklesie - plan wydarzeń .

W formie punktów planu mogą wystąpić zdania pojedyncze lub równoważniki zdań.. Wejdź w linki i rozwiąż zadania.. Przecinek stawia się nawet wówczas, gdy równoważnik ten jest jednym wyrazem bez określeń: Idąc, rozmawiali.Janko Muzykant - plan wydarzeń, 1.. 6.Władca burz postanowił zemścić się na Juracie i rybaku.. Czasem mogą to być także pojedyncze wyrazy.. U mnie masz 5+.. 4.Jurata zakochała się w mężczyżnie.. Kirkor u Pustelnika - opowieść Pustelnika.. Treść sprawdzona.. 2012-03-30 13:21:24Język polski - LEKCJA 4- Plan wydarzeń- ramowy i szczegółowy.. Był często zapraszany na Olimp, gdzie miał okazję ucztować ze wszystkimi bóstwami.ułułuż ramowy plan wydarzeń przedstawionych w tekście kto jest głową naszej rodziny poszczególne punkty powinny mieć formę zdań następnie przekształć je w równoważniki zdań Rozwiązania (0) Dodaj rozwiązanie.- Zapisz plan ramowy (Plik -Zapisz).. Polega na oddzielaniu przecinkiem równoważnika od innych części zdania: Idąc ulicą, zachowywali się hałaśliwie.. Jedną z grup zaprosiłam do mojego komputera, by zrobiły to samo na platformie Storybird, a pracę ich mogliśmy śledzić na tablicy multimedialnej.. <3. odpowiedz doładuj komentarze.. Zapisz w zeszycie temat, datę i ramowy plan wydarzen w postaci punktów.. Baza na szkolnym strychu.. 7.Królowa Bałtyku została pogrzebana swoim .plan wydarzeń w równoważnikach zdań 12 punktów..

2011-02-25 16:40:58 Jak ułożyć plan wydarzeń z równoważników zdań 10 pkt.

Poszukiwanie córki 8.. Pościg za furgonetką Gangu Niewidzialnych Ludzi.. Bohaterski czyn przyjaciółki Kyane 7.. Uduszenie dwóch groźnych węży przez dziesięciomiesięcznego Heraklesa 5.. Najlepsze rozwiązanie.. Król Syzyf był władcą Koryntu.. Kompromis pomiędzy Hadesem a Demeter 13. .. 5.Młodzi obiecali sobie miłość , wierność i codzienne spotkania.. Powstanie drogi mlecznej i białych lilii z mleka Hery 4.. Rada Pustelnika - Kirkor ma wybrać na żonę prostą, ubogą dziewczynę.. Coś świeżego nie z internetu bo pani akurat będzię każdemu sprawdzać czy przypadkiem nie brał tych informacji z neta.Mit o Syzyfie - streszczenie, plan wydarzeń.. 1.Zamieszkanie macochy z Kopciuszkiem.. Ramowy plan zdarzeń to spisane w punktach najważniejsze wydarzenia przedstawione w tekście.. Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia Toggle navigation ZZadanie: ułóż ramowy plan wydarzeń legendy quot o lechu,czechu i rusie quot równoważniki zdań Rozwiązanie: 1 wyruszenie braci w drogę 2 poszukanie ziemi na swój kraj 3 rozłączenie się braci 4Ramowy plan wydarzeń - W pustyni i w puszczy, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyFelix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - Plan wydarzeń.. 2.Ogłoszenie o wielkim balu.. Syzyf był także ulubieńcem bogów.. 3 - numerujemy obrazki zgodnie z kolejnością zdarzeń i podpisujemy je ; Ćwiczenia do lektury "Katarynka" ćw.. Sam zamieszkiwał w pięknym pałacu, a kraj przez niego rządzony słynął z dostatku.. Przystawienie niemowlęcia do piersi bogini Hery przez Zeusa 3.. Balladyna - plany wobec Kostryna.Ogólna zasada interpunkcji dla zdań złożonych z imiesłowowym równoważnikiem zdania.. Wilk atakuje pierwszy .Plan wydarzeń „Katarynki" ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie.. Rozpacz Demeter 9.. Pytania i odpowiedzi.. (zdanie pojedyncze) Powrót Tadeusza.. Pierwszy dzień w gimnazjum - początek przyjaźni.. ), albo w formie zdań pojedynczych.. Sporządzanie planu jest bardzo przydatne, np. w celu lepszego zapamiętania treści tekstu, szybkiego przypomnienia sobie materiału przed .1..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt