Charakterystyka achillesa w punktach
W micie o wojnie trojańskiej najbardziej zaznaczają się dwie postacie- Achilles i Hektor.Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. Faktyczny dowódca wojsk trojańskich, w miejsce schorowanego starca Priama.. Zanurzając go w rzece trzymała go za piętę, stąd jest to jedyny słaby punkt Achillesa.Charakterystyka.Młody, wprawiony w walce mężczyzna.. Książę był bardzo młody, delikatnej urody.Przydatność 80% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. W przepowiedniach wróżbici przepowiadali ,że bez niego Troja nie będzie zdobyta.. Troszczyl sie o swój honor i pragna slawy posmiertnej.. Toggle navigation Z. odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i .Kiedy Achilles opłakiwał swojego przyjaciela Achillesa, jego matka Tetyda, chcąc go pocieszyć obiecała, że przyniesie mu nową tarczę i zbroje od boskiego kowala Hefajstosa.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.. Cechuje go mestwo i walecznosc.. Podobnie jak Achilles po stronie greckiej, tak Hektor jako królewicz trojański również wzbudza największe przerażenie u swoich wrogów.. Jest pełen zapalczywości i gniewu, ale też szlachetny i wielkoduszny.Nie byłby wielkim bohaterem, gdyby ostatecznie nie umiał pokonać samego siebie.Charakterystyka postaci powinna składać się z następujących elementów: 1..

Krótka charakterystyka Achillesa.

Bohaterami są Achilles oraz Hektor, którzy z początku wydają się do siebie podobni, gdyż obaj są mężni,.Achilles był synem Peleusa i Tetydy.. 6,105 wizyt.. Pojedynek Hektora z Ajasem.7.. Charakterystyka wewnętrzna.. Achilles był pierwowzorem herosa antycznego.Achilles - jako heros, pewien zwyciestwa w walce byl nieczulym, bezlitosnym zabójca.. Obaj herosi słynęli z niezwykłego męstwa, piękna, siły i waleczności.. Tego wydarzenia akcja Iliady już jednak nie obejmuje.. Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Charakterystyka Achillesa?. Kliknij i odpowiedz.. Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia.. Achilles padł z ręki Parysa (wspieranego przez Apolla) pod murami Troi, o czym mówi już akcja samej.W starożytnej Grecji uważany był nawet za półboga, na jego cześć wznoszono świątynie.Achilles: - syn Tetydy,bogini morskiej i Peleusa-charakteryzuje sie dziewczęcą urodą-jako osoba sprawia wrażenie groźnego przeciwnika-jest msciwy,impulsywny,porywczy-oddany przyjacielowi-sprawny fizycznie-wytrwały w działaniu-bezlitosny-nie wykazuje zrozumienia-poniza swojego wroga,,Ty mnie tu psie na rodziców nie blagaj,u kolan nie skomlej!. Achilles był synem Peleusa i Tetydy.Jego jedynym słabym punktem była pięta, za którą matka trzymała go, zanurzając w wodzie..

charakterystyka;.

Wynika to z faktu, że często trudno jest opisać kogoś tak, by opis był żywy i ciekawy.. Tak to narodził się jeden z największych greckich wojowników, wspaniały rycerz i człowiek wielkiego formatu, o którym do dziś pamiętamy.. Achilles brał udział w wojnie trojańskiej stojąc po stronie greków.Sam jednak również ginie, nie dożywszy końca wojny trojańskiej, trafiony strzałem z łuku w piętę - najsłabszy punkt jego ciała.. Należą oni do wrogich wobec siebie obozów: Achilles jest Grekiem, który wraz z towarzyszami rusza na Troję.. Dzieło to będące eposem bohaterskim, opisuje w głównej mierze poszczególne wątki bitwy trojańskiej, a przede wszystkim gniew Achillesa.Charakterystyka - jak napisać?. Obaj wspaniale walczyli, każdy w obronie swojej ojczyzny, każdy z nich gotów oddać za nią .Przydatność 70% Charakterystyka Achillesa.. Wiele osób wpada w pułapkę suchego wyliczania przymiotników - to nie jest właściwa droga.. Gniew Achillesa - odmowa udziału w walce przeciw Trojanom.3.. Tetyda obmyła Achillesa w Styksie dzięki czemu stał się odporny na ciosy.. Jedynym wrażliwym punktem Achillesa była jego pięta, za którą trzymała go matka obmywając go w rzece.. Rozpoczęcie walk.4.. Charakterystyka to dłuższa forma wypowiedzi, w której dokonujemy przedstawienia postaci (jednej lub kilku)..

Zapalenie ścięgna Achillesa - charakterystyka.

W trakcie kąpieli trzymała go jednak za piętę, która - jako jedyna - stała się jego słabym punktem.Dwaj rycerze Achilles i Hektor to dwaj wielcy rycerze antycznego świata uwiecznieni przez Homera w „Iliadzie".. Achilles był bohaterem greckiej ,,Iliady`` Homera.. Aby zapobiec zapaleniu ścięgna Achillesa podczas każdego treningu należy pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce i stretchingu ścięgna Achillesa i mięśni.. Matka przebrała go za królewnę i ukryła na dworze króla Likomendesa ,ale sprytny Odyseusz poznał się na podstępie.. zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!. Charakterystyka zewnętrzna.. Przypuszcza się, iż Homer napisał go pomiędzy VIII a VII w. p.n.e. Jego rodzicami byli Peleus król Myrmidinu w Tesalli i nimfa Tetyda.. Hektor z kolei, jako syn Priama, króla Troi, broni oblężonego przez nieprzyjaciół gro.Charakterystyka postaci jest formą, która może sprawiać pewne trudności.. 2019-09-19 19:06:51 Napisać plan ramowy ,,Dom nad Issą" 4-5 punkty 2019-09-19 18:59:51; Wyjaśni mi ktoś ten aforyzm: ,,Serce to jeszcze za mało żeby kochać"?. Achilles miał świadomość swojej siły, gdyż w dzieciństwie matka wykąpała go w rzece Styks, co dało mu ponadludzką moc..

Jest mężnym i odważnym .Znasz odpowiedź na pytanie: Charakterystyka achillesa ?

Hefajstos na prośbę bogini Tetydy, wykonał nową zbroję dla jej syna, szczególnie piękna była tarcza, na której wyrył przedziwne obrazy.Achilles: - najdzielniejszy spośród Greków - postawny mężczyzna - bezlitosny - porywczy - gniewny - dumny - mściwy - rządny zemsty - nieprzekupny - silny - szybki - dostojny - miał włócznię peliońską nad prawym barkiem, hełm, tarczę, szyszak , zbroję wykonaną przez Hefajstosa.W fragmencie epopei Homera - „Iliadzie", w której to pojedynek toczy dwóch herosów, zauważamy dwa zupełnie odmienne charaktery.. Atak Trojan na flotę Achajów.8.1.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Przedstawienie postaci - imię i nazwisko - wiek, miejsce zamieszkania - wykształcenie 2.. ''Charakterystyka bohaterów.. Matka przebrała go za królewnę i ukryła na dworze króla Likomendesa ,ale sprytny Odyseusz poznał się na podstępie.Achilles jest jednym z głównych bohaterów starogreckiego eposu „Iliada".. Wpiszcie mi w punktach przebieg filmu ,,Zwycięzca" 2019-09-22 13:54:02 Pomrze ktoś z zadaniem domowym polecenie w opisie 2019-09-22 09:50:12; Prosze o pomoc z Niemieckiego 2019-09-19 16:24:45; Okresl formy czasownikow zazartowali,machnął,zziebniety,wyjelam,wziela,robimy,zarysowali 2019-09-15 20:01:54charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. 2019-09-19 16:58:02Achilles zawsze wyżej od życia cenił honor i sławę, stale ulegał swemu gwałtownemu temperamentowi.. Według podania matka Achillesa uodporniła jego ciało na rany, zanurzając go jako niemowlę w świętej rzece bogów Styks.Tak więc, Achilles prosi matkę, by pomściła jego zniewagę i żeby Achajowie nie mogli wygrać bitwy bez jego pomocy.. Ten grecki wojownik został wyposażony zarówno w wyjątkowe zalety, jak i wady.. Pod względem wyglądy Achilles był ideałem męskiej urody.1.. Ścięgno Achillesa (ścięgno piętowe) łączy dwa mięśnie podudzia, czyli łydki z kością pięty.Zanurzając go w rzece trzymała go za piętę, stąd jest to jedyny słaby punkt Achillesa.. Hektor nie mógł poszczycić się boskim pochodzeniem, był za to synem króla.. Cechy wyglądu - budowa, kolor oczu, włosów itp. - sposób poruszania się, mówienia - sposób ubierania się 3.Cechy charakteru - sposób zachowywania się w różnych sytuacjach, ogólne cechy charakteru - usposobienie .Achilles jest synem Peleusa i boginki Tetydy.. Pożegnanie Hektora z żoną.6.. Jako niemowlę Achilles został obmyty przez Tetydę w wodach Styksu, co uczyniło go odpornym na ciosy, lecz przez nieuwagę matki wrażliwa pozostała jednak pięta, w którą trafił go śmiertelny strzał Parysa.. Jest on postacia wyolbrzymiona, mityczna, a losem jego kieruje przeznaczenie co ukazane jest w scenie, w której na wage rzucone zostaly losy Hektora i Achillesa.Krótka charakterystyka Achillesa +3 głosów.. Achilles jest przystojnym i świetnie wprawionym w walce mężczyzną.Jedną z nich była postać Achillesa..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt