Streszczenie o psie który jeździł koleją rozdziały
O psie, który jeździł koleją to historia psa Lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w Marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą.Szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury O psie, który jeździł koleją, którą napisał Pisarski Roman, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.O psie, który jeździł koleją - Roman Pisarski - streszczenie Historia niesamowitego psa o imieniu Lampo, który podróżował koleją.. Mają kształt ogromnego buta.. Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju .. Zawiera nieodpowiednie treści?. Najważniejsze informacje o lekturze - Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 roku.O PSIE KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ STRESZCZENIE ANALIZA INTERPRETACJA już od 5,00 zł - od 5,00 zł, porównanie cen w 2 sklepach.. Książka jest w Polsce lekturą dla klas trzecich szkół podstawowych.. .Jakie macie pomysły na inne zakończenie książki O psie który, jeździł koleją?. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.. Na swej drodze spotka i zamieszkujące góry lwiątko, i bezdomnego weterana, któremu przywr&oacute .Roman Pisarski „ O psie, który jeździł koleją" Podkreśl właściwe odpowiedzi: 1..

Krótkie streszczenie lektury "O psie który jeźdźił koleją".

Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł. .O psie który jeździł koleją Stary Wujek - psie, który jeździł koleją O PSIE, KTÓRY JEZDZIŁ KOLEJĄ - ROMAN PISARSKI - STRESZCZENIE SZCZEGÓŁOWE ‹ ZNACZENIE TYTUŁU - NIE BOSKA KOMEDIA - ZYGMUNT KRASIŃSKI - OPRACOWANIE indeks O PSIE, KTÓRY JEZDZIŁ KOLEJĄ - ROMAN PISARSKI - STRESZCZENIE SZCZEGÓŁOWE ›Książka Romana Pisarskiego opowiada o psie, który podróżował pociągami.. Józef K. obudził się rano i, jak zwykle oczekiwał na przyniesienie śniadania przez gospodynię.. Skomentuj.. Lampo to główny bohater opowiadania, który wykazuje się sprytem, inteligencją i odwagą.. Wydarzenia przedstawione w utworze rozgrywają się we Włoszech.. Najważniejsze informacje o lekturze - Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 roku.. Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 r. Akcja dzieje się we Włoszech w latach 60 - tych XX w., zaś głównym miejscem akcji jest stacja kolejowa w Marittimie.Zadanie: mam napisać swoimi słowami przygodę psa lampo ,,o psie Rozwiązanie:o psie, który jeździł koleją to historia psa lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół zdobywa też sławę w kraju, gdyż regularnie podróżuje .Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją..

Bardziej szczegółowoStreszczenie O psie który jeździł koleją ... zosia1011 3 lata temu.

Był przebiegły i pomysłowy .. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest:Książka Romana Pisarskiego opowiada o psie, który podróżował pociągami.. Streszczenie.. Ubrany już, zdenerwowany K. wbiegł do drugiego pokoju.. 6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. .. Streszczenie Rozdział I Akcja utworu rozpoczyna się w roku 1959 .ja dopiero wyposzyczyłam z. ja dopiero wyposzyczyłam z biblioteki książkę O PSIE KTÓRY JEZDZIŁ KOLEJĄ i jak przeczytałam pierwszy rozdział to nie było takie smutne ale na końcu będzie przykra bo pies umrze naprawdę nie będe taka smutna jak ją przeczytam i bardzo będę zadowolona jak ktoś nie będzie o niej wspominał bo jak ktoś będzie to będę smutna z moimi koleżankami .W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. Zobacz inne Literatura dla dzieci i młodzieży, najtańsze i najlepsze oferty,Ciepła, pełna przygód opowieść o Belli, psie, który przebył 400 mil, by odnaleźć Lucasa, obiecującego studenta medycyny, człowieka, którego kocha.. Jest to wzruszająca historia o przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem.. Quiz w Poczekalni.. 2012-05-22 14:50:30 polski krzyżówka o psie który jeździł koleją 2017-03-20 17:41:18O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski..

-- Muzyka w tle: Buddy by B...O psie, który jeździł koleją - streszczenie, plan wydarzeń.

2010-04-14 15:37:57 Kto napisał książkę pt.: "O psie który jeździł koleją " 2010-03-14 20:54:47 Załóż nowy klubStreszczenie I Autor opowiadania mówi, że Włochy to piękny kraj i łatwo jest je odnaleźć na mapie, bo mają kształt ogromnego buta.. Historia opowiedziana w utworze jest: całkowicie zmyślona; trochę prawdziwa, trochę wymyślona przez autora; zdarzyła się naprawdę.. Lampo to główny bohater opowiadania, który wykazuje się sprytem, inteligencją i odwagą.. Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju .Streszczenie szczegółowe Rozdział I Aresztowanie.. Napisz streszczenie O psie który jeździł koleją.Masz problem ze zrozumieniem utworu O psie, który jeździł koleją?. W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. a) Marittima b) Marittia c) Morittima d) Merittima 3) Kto nazwał psa Lampo?Zapomniałeś, kim jest Lampo, postać w lekturze O psie, który jeździł koleją, Pisarski Roman?. Udostępnij.. Autor opowiada nam historię o ludziach i o psie, który podróżował sam pociąga-mi po całych Włoszech.. Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. 3.Książka O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego..

Kraj, w którym dzieje się akcja książki to: Polska; Włochy; Anglia.

Każdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. Opis fabuły.. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. -Błagam napiszcie mi streszczenie lektury pt. ,,O psie,który jeździł koleją" błagam potrzebuje na jutro .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" a) Radosław Pilarski b) Roman Pisalski c) Robert Wisarski d) Roman Pisarski 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.. Jest to wzruszająca historia o przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem.. Na stacji kolejowej w Marittimie pojawia się kundelek imieniem Lampo, który zostaje przygarnięty przez zawiadowcę kolei.. Streszczenie krótkie.. O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy.. Streszczenie, analiza, interpretacja / Marta Zawłocka, Literat, 6,65 zł, okładka miękka, Sto tysięcy przecenionych książek, sprawdź teraz!Wydawnictwo: Greg Oprawa: miękka Wydanie książki O psie, który jeździł koleją kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Jest to też opowieść o wiel-Plik O psie który jeździł koleją (test 2).doc na koncie użytkownika kacique • folder lektury • Data dodania: 7 paź 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Play this game to review Other..Komentarze

Brak komentarzy.