Charakterystyka ani z zielonego wzgórza klasa 6
Całe w śród zieleni, czyste i ładne, z jednej strony otoczone było wysokimi, starymi wierzbami, z drugiej za ś - równo przyciętymi topolami.. Ania urodziła się w Nowej Szkocji.. Nazwa tej książki to "Ania z Zielonego Wzgórza.. Uważnie przeczytaj pytania, odpowiedź wpisz pod pytaniem w wykropkowane miejsce.. Dziewczynka zaczęła się ładniej ubierać.. Ania byłą wrażliwą dziewczynką.. Główna bohaterką powieści L.M Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza" jest pochodząca z Nowej Szkocji 11-letnia dziewczynka Ania Shirley.. Montgomery (część 1) Powieść Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza to jedna z bardziej znanych książek dla dzieci.. 9247 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Urodziła się w Nowej Szkocji.. cirrus 42 pkt.. Filmy.. Trafiała do różnych ludzi.Test z lektury „Ania z Zielonego Wzgórza".. Po śmierci jej rodziców, zaopiekowała się nią pani Thomas, a następnie dziecko przebywało w domu dla sierot.Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza.. Ania była sierotą i trafiła na Zielone Wzgórze przez przypadek.Ania wraz z Mateuszem pozostała na Zielonym Wzgórzu.. .Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza; REKLAMA.. Anulka 79 pkt.. Rozwiąż test i sprawdź się, na ile pamiętasz przygody dziewczynki z Avonlea.. Ania z Zielonego Wzgórza; Charakterystyka Ani Shirley („Ania z Zielonego Wzgór.Charakterystyka Ani Shirley („Ania z Zielonego Wzgórza" L. M. Montgomery) Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza"..

Test z Ani z Zielonego wzgórza składa się z 18 pytań o różnym poziomie trudności.

"Ania z Zielonego Wzgórza" to lektura sugerowana dla klasy 5.. Montgomery - Odmiana rzeczowników przez przypadkiKlasa 6 - L. M. Montgomery: Ania z Zielonego Wzgórza - test „Ania z Zielonego Wzgórza" L. M. Montgomery to lektura, która cieszy się niesłabnącą popularnością.. Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza napisana przez cała klasę na lekcji języka polskiego.. Opowiada o dziewczynce, sierocie, którą adoptuje rodzeństwo- Maryla i Mateusz.. przekom 37 pkt.. Krokodyle z 6 klasy :-)  Nasze prace.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Po-KLASA 6 26.05.2020 (wtorek) Lekcja.. Identyfikujemy bohaterów powieści - Czytanie ze zrozumieniem // odp.. Skomentuj.. rozwiń .Charakterystyka Ani Shirley.. Dzisiaj rozpoczynamy omówienie lektury „Ani z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery.. #13 Jakiego kolory stały się włosy Ani po użyciu tajemniczego specyfiku .Charakterystyka Ani Shirley Ania Shirley jest bohaterką książki pt. " Ania z Zielonego Wzgórza", którą napisała Lucy Maud Montgomery.. Oski1101 33 pkt.. Pani Magdalena G i ja jesteśmy z Was dumne :-) Ania Shirley jest tytułową bohaterką powieści „Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery.. Główną bohaterką powieści Lucy Maud Montgomery pt. Ania z Zielonego Wzgórza jest jedenastoletnia Ania Shirley..

Później przeniesiono ją do Domu Dziecka.j.polski kl. 5 ( charakterystyka ani z zielonego wzgórza) ... ( wedle uznania ) to moja praca z 5 klasy Odpowiedzi.

Ania pobiegła na Sosnowe Wzgórze i opiekowała się dzieckiem do przybycia lekarza.GRUPA A (IMIĘ I NAZWISKO) Kartkówka sprawdzająca poziom wiedzy o lekturze „Ania z Zielonego Wzgórza" Drogi uczniu!. Jest sierotą, rodziców straciła we wczesnym dzieciństwie, potem tułała się po obcych domach, trochę mieszkała w sierocińcu, a od jedenastego roku życia znalazła dom na Zielonym Wzgórzu u Maryli i Mateusza .Przydatność 65% Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza.. Maryla Cuthbert - siostra Mateusza, właścicielka Zielonego Wzgórza.. Do ich domu przybiegła Diana z informacją, że jej siostra Minnie zachorowała na krup, a nikogo w domu nie ma.. kochamkotki 66 pkt.. Czytelnik poznaje ją jako niespełna jedenastoletnią, ładną dziewczynkę o pięknych czarnych włosach, czarnych oczach i rumianych policzkach.Przypomnij sobie, jakie były losy Ani, zanim trafiła na Zielone Wzgórze.. Dorota 5 lat temu.. Rozwiąż test i sprawdź jak dobrze znasz fabułę książki.. Temat: Poznajemy losy Ani z Zielonego Wzgórza.. Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. „ Ania z Zielonego Wzgórza".. Gdy dziewczynka miała trzy miesiące, na febrę zmarli jej rodzice.. Ciekawostki o L.M.. .Charakterystyka.. Nela1206 43 pkt.. Osierocona Ania trafiła wówczas do domu dziecka.Podczas pobytu na Zielonym Wzgórzu, piegi ani zbladły, a sylwetka nabrała pięknych kształtów..

Jest sierotą, rodziców straciła we wczesnym dzieciństwie, potem tułała się po obcych domach, trochę mieszkała w sierocińcu, a od jedenastego roku życia znalazła dom na Zielonym Wzgórzu u Maryli iKup ania z zielonego wzgórza w kategorii Podręczniki szkolne taniej na Allegro.pl - Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Mieszka wraz z rodzicami i rodzeństwem na Sosnowym Wzgórzu i staje się najbliższą przyjaciółką Ani Shirley.. Dowiedziała się, że czternastoletni Gilbert był w jej klasie prymusem.. Charakterystyka Ani Shirley.. Pomoże Ci w tym następujące ćwiczenie: Możesz przerysować oś wydarzeń do zeszytu i rozbudować ją, dodając dodatkowe informacje lub ilustracje.Tak rozmy ślaj ąc, pani Małgorzata weszła na wielkie podwórze Zielonego Wzgórza.. Ania była główną bohaterką powieści Lucy Maud Montgomery pt. ,,Ania z Zielonego Wzgórza".. Poznajemy ją, gdy ma jedenaście lat i jako sierota przez przypadek trafia do rodzeństwa Cuthbertów.Ania z Zielonego Wzgórza to powieść kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Autorem książki jest Lucy Maud Montgomery.. 12/20 Jak ja to miałam chyba w 5 klasie 😅 .Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza (2) Ania Shirley mieszka w Kanadzie na Wyspie Księcia Edwarda w małej wiosce Avonlea.. Treść Grafika.. Zobacz sam!Piszę do Ciebie, ponieważ chcę Ci przybliżyć książkę, którą przeczytałam.. Rodzice Shirley zmarli na febrę, dlatego trafiła do domu obcego małżeństwa, gdzie wychowywała ich dzieci.. Urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji.. Ania była główną bohaterką powieści Lucy Maud Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Kiedy ją poznajemy ma ona około jedenastu lat, natomiast gdy się z nią żegnamy jest już szesnastoletnią panienką.. Na pozór surowa, wymagająca tak naprawdę miała wielkie serce.Diana Barry jest drugoplanową bohaterką powieści Lucy Maud Montgomery: „Ania z Zielonego Wzgórza".. Rodzice Shirley zmarli na febrę, dlatego trafiła do domu obcego małżeństwa, gdzie wychowywała ich dzieci.. Mieszkają na Zielonym Wzgórzu, gdzie Ania poznaje przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody.. wrobel1952 32 pkt.. poleca 84 % 969 głosów.. Była wielka marzycielką.. Nie musi ona być podana w formie zdania, najważniejsze żeby była trafna.Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza Ania Shirley mieszka w Kanadzie na Wyspie Księcia Edwarda w małej wiosce Avonlea.. Pierwszy temat opracujecie według aplikacji geniallyStreszczenie szczegółowe „Ani z Zielonego Wzgórza" - strona 4, Ania z Zielonego Wzgórza .. Ania była najlepsza w klasie, jednak wolałaby być piękną.. Najlepsi w poprzednim miesiącu universal_soldier 148 pkt.. Miłego rozwiązywania!Pomógł Ani i wyłowił ją ze stawu, a gdy dziewczyna zdecydowała się zostać z Marylą na Zielonym Wzgórzu zrezygnował na jej rzecz z pracy w tamtejszej szkole.. Jej rodzice byli nauczycielami.Charakterystyka Ani Shirley, Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lekturyPrzydatność 80% Charakterystyka Ani Shirley.. Tadeusz 27 pkt.. Udostępnij.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Ania w wieku trzech miesięcy została sierotą.. Jej rodzice, Walter i Betty, byli nauczycielami..Komentarze

Brak komentarzy.