Test z quo vadis z odpowiedziami
Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury.. Takie pytanie zadał uciekający z Rzymu święty Piotr Chrystusowi, który mu się ukazał.. 12 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne .Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. Powiadom znajomego.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Henryk Sienkiewicz.. Neron, ponieważ chciał dokończyć swoje pieśni.Zobacz quiz: "Quo vadis".. Rozpocznij test.. Jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza?. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Podobne działy.. Odpowiedź ta sprawiła, że apostoł powrócił i przyjął swoje przeznaczenie.Quo Vadis Obowiązkowa lektura, każdego Polaka i nie tylko.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Quo Vadis, test z lektury Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Książka została wydana w 1895 roku.. A) miejsce, czas, narrator, bohater 2.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lektury .. Inne tryby nauki.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Będąc z wizytą u Pomponii i Aulusa Marek Winicjusz zobaczył niezwykłą dziewczynę z rodu Ligów, którą gospodarze gościli w swoim domu, zachwycił się jej urodą i wdziękiem.. Wyślij zgłoszenie.. Na lekcję polskiego.. Czy Petroniusza z Quo vadis można nazwać epikurejczykiem?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III..

3.Quo vadis - test wiedzy.

Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Egzamin ósmoklasisty 2018 CKE - POLSKI.. 0 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne .Test z lektury - Quo Vadis!. We wtorek, 18 grudnia w całym kraju rozpoczął się próbny egzamin ósmoklasisty, organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Napisz do nas.. - Zaprosiłem cię do siebie umyślnie, by ci to powiedzieć.. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. Jak miał na Imię Winicjusz.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Quiz w Poczekalni.. Sprawdź ile pamiętasz z tej wspaniałej książki!. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. D) czasy starożytne 3.. Szkoła podstawowa.. Materiały powiązane z testem: Test: Quo vadis - Henryk Sienkiewicz Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis.TEST SPRAWDZAJĄCY KOMPETENCJE CZYTELNICZE Z ZAKRESU LEKTURY .. Na początek uczniowie pisali test z języka polskiego.. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia-Zgodnie z zastosowaniem zasady konkurencyjności w rozumieniu Wytycznych Ministra Infrastruktury i Rozwoju w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, dnia 11.03.2015 r. ogłoszono zapytanie ofertowe na przeprowadzenie badań standaryzacyjnych w związku z realizacją projektu „QUO VADIS?Lektury Quo vadis / Quo vadis..

Dobrze pamiętasz Quo vadis?

Test wiedzy z „Quo Vadis" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. A) walka pogan z chrześcijanami B) życie ludzi na wsi .. Udostępnij.. „Gdy ty opuszczasz lud mój, do Rzymu idę, by mnie ukrzyżowano po raz wtóry" - miał odpowiedzieć Zbawiciel.. Głównymi bohaterami utworu są; patrycjusz rzymski Petroniusz, Marek Winicjusz i jego ukochana Ligia.. Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.. Inne tryby nauki.. Na początek .Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. Materiały powiązane z testem: Test: Potop - Henryk Sienkiewicz Test ze znajomości Potopu Henryka Sienkiewicza.Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Quo vadis?. - Jestem szczęśliwy - odrzekł Winicjusz.. Sienkiewicz, pisząc "Quo vadis" inspirował się obrazami „Uczta Nerona" oraz „Pochodnie Nerona" namalowanymi przez:Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Quo Vadis, pytania..

Klasa 7 ...Quo vadis opracowanie, streszczenie.

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Powiadom znajomego.. Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.We wtorek 18.12 pierwszy dzień próbnego egzaminy ośmioklasisty z kuratorium.. Quiz wiedzy o lekturze "W pustyni i w puszczy" nadesłany przez Panią Julię Tańculę na konkurs "Kto pyta - nie błądzi".Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Skomentuj.. Lektury szkolne.. KLUCZ ODPOWIEDZI 1.. Jak zginął św. Piotr a jak św.Quo Vadis Dobra okazja, by sprawdzić, czy przeczytało się lekturę NAPRAWDĘ uważnie, czy tylko 'na odwal' Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. Publikujemy arkusze i prawidłowe odpowiedzi z próbnego .Petroniusz w swoim liście do Winicjusza krytycznie pisze o sobie: a jednak czasem wydaje mi się, że jestem takim Chilonem i niczym lepszym od niego.Czy w całym utworze Quo vadis odnajdujesz takie sytuacje, które potwierdzają tę opinię?.

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Którego z problemów nie porusza powieść "Quo vadis"?. Ustalenie czasu jest możliwe, dzięki wykorzystaniu przez Sienkiewicza kilku faktów historycznych:-- Wojna w Armenii z Partami, z której powraca Winicjusz (63 r.)Plik test Quo vadis.doc na koncie użytkownika Edith12 • folder Lektury - opracowania, ćwiczenia • Data dodania: 5 lut 2010.. Była Ligami, a konkretniej ojciec wodzem Ligów, a matka jego żoną 4.. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Uzasadnij swoją odpowiedź, przywołując dwa przykłady z powieści.Czas akcji powieści nie został w toku narracji ściśle określony - wiadomo jedynie, że wydarzenia rozgrywają się w drugiej połowie I wieku naszej ery za panowania Nerona (54 - 68).. Zawiera nieodpowiednie treści?. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania.. Sprawdź ile pamiętasz z tej wspaniałej książki!. Neron, Petroniusz, Piotr Apostoł 2.. B) starożytny Rzym i Ancjum"Quo vadis" - test znajomości lektury.. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt