Sprawozdanie z katarynki
Streszczenie Głównym bohaterem "Katarynki"; Bolesława Prusa jest pan Tomasz.. (2/2) Katarynka - streszczenie, Następnie narrator odsłania przed czytelnikiem historię życia dziecka od czasu zapadnięcia na tajemniczą chorobę, w wyniku której sześcioletnia wówczas dziewczynka traci wzrok, do czasu, w którym dzieje się akcja.Test z lektury "Syzyfowe Prace" - Test z lektury ,,Ten obcy" - Test z lektury "Karolcia" - Test z lektury ZACZAROWANA ZAGRODA - Katarynka- powrót do lektury.. Opinia o dziele.. Był on człowiekiem wykształconym z zawodu adwokatem.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. OGÓLNY CEL LEKCJI: wpływ katarynki na życie dziewczynki w noweli Bolesława Prusa „Katarynka" CELE OPERACYJNE, UCZEŃ: - doskonali umiejętność wypowiadania się pełnym zdaniem na zadany temat, - pracuje z dziełem literackim, opowiada historię bohaterki, - na podstawie teksu charakteryzuje niewidomą dziewczynkę, - umie .Sprawozdanie to jedna z form pisemnych, których tworzenie ma na celu przedstawienie wydarzeń.Sprawozdanie powinno, więc zawierać dokładne informacje o danym zdarzeniu, a także opinię autora.. W pierwszym akapicie powinno zostać zapisane, jaki charakter ma wydarzenie, zostać wymieniona jego nazwa lub .Katarynka Na ulicy Miodowe co dzień około południa można było spotkać egomościa¹ w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskie ..

Oprócz: Sprawozdanie z katarynki.

Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. 3 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Podaje plan sprawozdania: 1.. Czas i miejsce akcji, główni bohaterowie, chronologiczne przedstawienie najważniejszych wydarzeń.. W teście Katarynka - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Bardzo istotnym jest motyw tytułowej katarynki, do której stosunek można odczytywać w różnoraki sposób.. Sprawozdanie warto zacząć od przedstawienia ogólnych informacji o wydarzeniu.. W młodości był bardzo wesoły, towarzyski, pedantyczny.. Rozwiąż test.. Minecraft - Czy wiesz, co trzeba zrobić, żeby z.Katarynka jest nowelą wydaną po raz pierwszy w roku 1880.. Zastosowanie motywu muzyki, sztuki związane jest z postrzeganiem twórczości i przypisywaniem mu większej wartości, co dostrzec można w postawie Pana Tomasza, który dźwięk katarynki odczytuje jako niezwykle denerwujący.Katarynka - test wiedzy.. Następna strona Uchwycone w poetyckim obrazie.. Może mieć charakter ustny lub pisemny.. Obserwujesz to wyszukiwanie.. Autor, tytuł, rok powstania, tematyka.. Wajda do swojej produkcji zaangażował znakomitych polskich aktorów, którzy oddali charakter postaci dramatu.Sprawozdanie z lektury Najważniejsze informacje na temat książki.. Zgłoś problem Filmy instruktażowe i instrukcje .TEST WIEDZY ,, KATARYNKA ,, NATIASHA 2 lata temu..

Strona Główna Funkcje Społeczność Plany Cenowe.Temat: Rola katarynki w życiu niewidomej dziewczynki.

Tytuł.. Akcja utworu dzieje się w XIX-wiecznej Warszawie.. Miejsce i czas wydania.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż trudny test z lektury Katarynka Bolesława Prusa.Katarynka jest nowelą wydaną po raz pierwszy w roku 1880.. Ważna jest kolejność zdarzeń.Pana Tomasza, jednego z głównych bohaterów noweli pozytywistycznej „Katarynka" pióra Bolesława Prusa, poznajemy poprzez wypowiedzi trzecioosobowego narratora utworu.. Streszczenie utworu.. Gdy pojawią się nowe oferty powiadomimy Cię mailowo.. Skomentuj.. Latem nosił on wy-Stró kwintne, ciemnogranatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty połysku ące ak zwierciadła — i — nieco wyszarzany cylinder².Jak działa katarynka?Przekonaj się na - polski film obyczajowy z 1967 w reżyserii Stanisława Jędryki, zrealizowany na podstawie znanej noweli Bolesława Prusa pt. Katarynka.Film jest produkcją telewizyjną, trwa 27 minut.Główną rolę zagrał Tadeusz Fijewski.. Tadeusz Fijewski - pan Tomasz; Iza Nowocin - niewidoma dziewczynka; Barbara Horawianka - matka dziewczynki .Nie przegapisz żadnej oferty!. Inne tryby testu.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Sprawozdanie z działalności na rynku dzieł sztuki i antyków: 2019: 1.28.09: 1 raz w roku: raz w roku do 5 marca 2020 r. z danymi za rok 2019: 21.02.2020: 05.03.2020: KFT-2: Sprawozdanie z działalności polskiego związku sportowego: 2019: 1.30.01: 1 raz w rokuSprawozdanie z wycieczki - przykład..

Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Katarynka Bolesława Prusa.Mam napisać sprawozdanie z mojego ulubionego filmu.

Rodzaj i gatunek literacki.Test z lektury "Katarynka" - noweli napisanej przez Bolesława Prusa.. Możesz przejrzeć swoje obserwowane wyszukiwania.Plik Katarynka.doc na koncie użytkownika roza05 • folder Lektury kl. 4(1) • Data dodania: 7 sie 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Uwzględnij jego wygląd, pracę, formy spędzania czasu wolnego, kontakt z innymi ludźmi.Elementy świata przedstawionego Czas akcji Czas bliżej nieokreślony, ale w noweli pojawia się wiele faktów potwierdzających wiek XIX, m.in: • katarynki - bardzo popularne w tym czasie, w małych miasteczkach podczas odpustów i jarmarków; kojarzą się z krajobrazem XIX-wiecznych miast, szczególnie z Warszawą; • Helena Modrzejewska - pan Tomasz, w zakładzie znanego .Napisz sprawozdanie z noweli B. Prusa pt. ,,Katarynka".. Opisz w kilku zdaniach (min.. 2012-06-04 17:57:28; Jak napisa .Masz tu sprawozdanie z filmu "Zemsta" i zrób na podstawie jego : Film „Zemsta" (produkcja 2002 r.) został wyreżyserowany przez znanego artystę Andrzeja Wajdę, na podstawie komedii Aleksandra Fredry.. Fajny test ,ale znalazłem błąd w pytaniu:,,Ile bohater płacił strażnikowi za zakaz wpuszczania kataryniarzy?".

Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Napisz sprawozdanie z dowolnego wydarzenia, np. wycieczki, koncertu, meczu itp. j0000008YCB5v22_000tp001.

Rodzaj narracji, słownictwo, scharakteryzowanie fabuły.. Dnia 26 maja 2015 roku klasa druga liceum wyjechała na wycieczkę do Wisły.. Udostępnij.. Zdrap swojego nietypowego skina z Among Us!. Pragnął się ożenić, toteż do tego starannie się przygotowywał.. Swój nowy dom bogato wyposażał, a ponieważ był miłośnikiem sztuki .2. Podaj co najmniej 3 cechy tego gatunku.. Utwórz Ćwiczenie Logowanie Utwórz Konto Polski.. Wszyscy uczestnicy przyszli punktualnie.. Akcja utworu dzieje się w XIX-wiecznej Warszawie.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. W sprawozdaniu szczegółowo zdaje się relację z jakiegoś wydarzenia, które zostało już zakończone.. Kierownik wycieczki, którym była pani od matematyki, sprawdziła obecność i uczniowie mogli spakować torby do luku .Sprawozdanie jest chronologicznym przedstawieniem przebiegu zdarzeń, których autor sprawozdania był świadkiem.. Pytania zawarte w teście.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 20gr otrzymywał za wpuszczenie go otworzenie bramy wieczorem, a 10zł dostawał za niewpuszczenie kataryniarzy.Katarynka (1967) - Nowy lokator kamienicy zmienia swoje przyzwyczajenia pod wpływem niewidomej dziewczynki z naprzeciwka..Komentarze

Brak komentarzy.