Kartkówka z historii klasa 6 wielkie odkrycia geograficzne
Załóż swój quiz!. Skutki : 1.Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Napisz co może być na kartkówce z historii o UPADKU KOMUNIZMU I III RZECZYPOSPOLITEJ (klasa 6 rozdział 7 te…My i Historia kl 6 sprawdziany NPP • Testy Sprawdziany • pliki użytkownika finpol.pl przechowywane w serwisie Chomikuj.pl Wykorzystujemy pliki cookies i podobne .Zagadnienia do sprawdzianu dla klasy V Odkrycia geograficzne/Czasy renesansu I. Kartkówka - wielkie odkrycia geograficzne, kultura odrodzenia we Włoszech, Konsekwencje wielkich odkryć geograficznych.Odkrycia Geograficzne.. Rozpocznij test.. c) Erazm z Rotterdamu - „obywatel świata" to jeden z najwybitniejszych humanistów epoki renesansu.. Wczoraj i dziś (szkoła podstawowa klasy 4-6 / historia i społeczeństwo)Tags: sprawdzian z historii.Kartkówka - wielkie odkrycia geograficzne, kultura odrodzenia we Włoszech, Konsekwencje wielkich odkryć geograficznych.Plik Grupa A.Wielkie Odkrycia Geograficzne.doc na koncie użytkownika maro2030 • folder HISTORIA • Data dodania: 6 sty 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test Wielkie odkrycia geograficzne, podrozdział podręcznika Śladami przeszłości dla Klasa II.. Test Wielkie odkrycia geograficzne - podręcznik Śladami przeszłościTest Wielkie odkrycia geograficzne, podrozdział podręcznika Bliżej Historii dla Klasa II..

5.Sprawdzian kl 6 wielkie odkrycia geograficzne.

/ aha i konspekt do VI kl temat "Wielkie odkrycia geograficzne" gdyby ktos mial jakies konspekty do klasy IV program "a to historia" to chetnie Historii, konspekty z historii kl VI Tematyka zajęć z historii w kl. III 1.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. HISTORIA KLASA 7. podam 6 skutków odkryć geograficznych dla Ameryki.. Przyporządkuj odkrycia do odkrywców: a. Bartłomiej Diaz a. Ameryka b. Vasco da Gama b. Przylądek Dobrej Nadziei c. Krzysztof Kolumb c. Reformacja to: a. reforma waluty b. wielki ruch religijny .Test Wielkie odkrycia geograficzne Test Sprawdzian I - 038 Polska późnego średniowiecza Test Sprawdzian I - 039 Polska późnego średniowiecza Test Sprawdzian I - 040 Polska późnego średniowiecza Test Sprawdzian I - 041 Polska późnego średniowiecza Test Średniowiecze I Test Druga wojna Światowa część V Test Średniowiecze IIIXvi wiek obfitował w szereg zjawisk nazwanych przez historyków bdquo wielkimi odkryciami geograficznymi rdquo doszło wówczas do odkrycia nieznanych do Wielkie odkrycia geograficzne - przyczyny, przebieg i ich znaczenie - Historia na 6-tkeW wielkich odkryciach geograficznych uczestniczyli głównie portugalczycy i hiszpanie aktywność na morzach portugalczyków przyspieszył henryk żeglarz 1394 Przebieg wielkich odkryć geograficznych - Historia na 6-tkePoszukiwanie drogi do Indii []..

Tagi.Najnowsze quizy w dziale Wielkie odkrycia geograficzne.

Upadek Bizancjum i rozprzestrzenienie się Turków w Azji Mniejszej spowodowało znaczne utrudnienie w.Historia wczoraj i dzis 4 - DarmoweSprawdzianyx - Chomikuj.pl Historia i spoleczenstwo Kl 5: Historia i spoleczenstwo Kl 6: Historia wczoraj i dzis 4: Hocus Pocus 1: Hocus Pocus 2: .Wielkie odkrycia geograficzne Z tego rozdziału dowiesz się: jakie wynalazki umożliwiły Europej-czykom rejsy dalekomorskie, jakie motywy przyświecały odkryw-com innych kontynentów, jaka była rola państwa hiszpańskiego i portugalskiego w zamorskiej eks-Klaudiusz Ptolemeusz Ten grecki uczony z Aleksandrii z II w. był autoremWielkie odkrycia geograficzne - określenie odkryć geograficznych dokonanych przez europejskich żeglarzy na przełomie XV i XVI wieku, a w szczególności: opłynięcie Przylądka Dobrej Nadziei przez Bartolomeu Diasa (), odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba (12 października 1492), a następnie jej podbój, podróż Vasco da Gamy do Indii oraz pierwsza podróż dookoła świata .HISTORIA KLASA 6.. Skutki : 1.. Przyczyny i skutki wielkich odkryć geograficznych drukuj.. Stwórz własny quiz i dołącz do naszej zagadkowej społeczności!Test: Wielkie odkrycia geograficzne - daty Test ze znajomości najważniejszych dat dotyczących wielkich odkryć geograficznych.. TAK: NIE a) Renesans w Europie trwał od I poł. XIVwieku do II poł. XVII wieku..

Lubisz dział Wielkie odkrycia geograficzne?Masz ciekawy pomysł?

Odkrycie, że Ziemia jest większa niż przypuszczano 5.Rozpowszednienie niewolnictwa 6.Nawracanie pogan.Ciekawość świata 2. b) Jan Gutenberg w 1450 roku wynalazł prasę drukarską oraz aparat do odlewania czcionek.. Nowe uprawy i plantacje 2.Pojawienie się nowych religii, kultur 3.Rozpowszednienie chorób 4.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Odkrycia Geograficzne.. #historia #odkryciageograficzne #wielkieodkryciageograficznetest o gwiazdach podstawówka szuki walki organizmy test o sporcie quiz komui test z historii polski test z krzyżaków pokoje czwarta test z małego księcia test z antygony hollywood.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!historia operon sprawdziany testy pdf 2019/2020 październik 22, 2019 SŁOWA Z UŚMIECHEM SPRAWDZIANY 4-6 2019/2020 Październik 21, 2019 JUTRO PÓJDĘ W ŚWIAT SPRAWDZIANY 2019/2020 Październik 20, 2019'Wielkie odkrycia geograficzne', Śladami przeszlosci 2 ćwiczenia str 60 i 61 Prosze o pomoc :D. bedzie naj To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćSprawdzian wiadomości z historii- klasa II gimnazjum „Epoka wielkich odkryć geograficznych, renesansu i reformacji" 1.. Zawiera on zakres wiadomości z IV działu,podręcznika ,,Wczoraj i dziś 5" 6 pytań Historia Airam2004..

Książka "Bliżej historii".

Podaj przyczyny wielkich odkryć geograficznych: ciekawość świata kryzys w handlu lewantyńskim (utrudnienie przez Turków handlu ze Wschodem, stąd poszukiwanie innej drogi morskiej do Indii, Chin)„Wielkie odkrycia geograficzne" - karta pracy do scenariusza lekcji, plik: -wielkie-odkrycia-geograficzne-karta-pracy-do-scenariusza-lekcji.doc (application/msword).. Komentarze (4) Brak komentarzy Dodaj komentarz.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.. Poszukiwanie bezpiecznej (morskiej) drogi do Indii 3.Odkrycia Geograficzne - klasa 5 szkoły podstawowej; Test: Odkrycia Geograficzne - klasa 5 szkoły podstawowej Jest to test przeznaczony dla uczniów klasy 5 SP.. opowiem o nowościach w europejskim menu (5 przykładów) 4. wymienię działania: Ferdynanda Corteza, Francisca Pizarra, Montezumy, Atahualpy.. d) W dziele Pochwała głupoty Erazm z Rotterdamu ostro potępiał nietolerancje wobec chrześcijan.Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt