Wypracowanie na temat antygony
Godnie postąpiła chowając swojego brata i odprawiając modły nad jego duszą.. 2010-11-18 19:52:30 Napisz rozprawkę na temat czy "antygona odniosła moralne zwycięstwo nad kreonem " 2011-11-05 22:17:03Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Antygona prezentacja multimedialna.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Wypracowania - Sofokles "Antygona" (MOBI) - Praca zbiorowa, Opracowanie zbiorowe.. Antygona jako bohaterka tragiczna.. Antygona postanawia pochować brata i prosi o pomoc siostrę.. Zanim jednak przejdziemy do sedna sprawy powinniśmy zaznaczyć, że Kreon jako prawowity władca Teb jest człowiekiem, który postępuje wobec prawa i zgodnie z.Co mi wyjdzie z egzaminu ?. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. W walce zabija nieznanego starca.. Tak było również w tym przypadku, gdyż historię Antygony oparł na micie, opowiadającym dzieje rodu Labdakidów.Antygona rozmawia z siostra, Ismeną na temat rozkazu wydanego przez króla, Kreona.. Starcem tym jest sam Lajos- dokonuje się więc pierwsza część przepowiedni, jednak Edyp ciągle nie jest tego świadom.Podobnie jak Antygona uważam, że w życiu powinno kierować się prawami boskimi.. Wchodzi chór.Antygona musiała stać na straży honoru swojej rodziny.. Droga Rado starszych !. Jest jednym z siedmiu zachowanych w całości utworów tego twórcy..

2013-09-14 14:57:39 argumenty antygony ?

Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.„Antygona" Sofoklesa datowana jest na rok 442 p. n. e.. Jego akcja toczy się już po śmierci Edypa, kiedy doszło do walk o tron pomiędzy Eteoklesem a Polinejkesem.Akcja utworu rozgrywa się w ciągu 24 godzin i jest ściśle związana z braTemat zostaje zrealizowany poprzez zestawienie ze sobą dwóch kontrastujących postaw Ismeny i Antygony.. Sądzę, iż powody, którymi kierowała się Antygona podejmując taką, a nie inną decyzję są szlachetne i zasługują na szacunek.. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii Sofoklesa pod tytułem „Antygona".… 2020-06-16 17:03:33 Macie pomysła na jakieś 3 asamblaże?. Wypracowanie poparte jest cytatami pochodzącymi z tekstu lektury.. Choć masz prawo przywołać także innych bohaterów literackich, musisz skupić się głównie na Antygonie i jej stryju.Sąd na Antygoną i obrona Kreona.. Zebraliśmy się tutaj, aby osadzić postępowanie Kreona.. Postanowił on mianowicie z honorami obejść się z ciałem Etoklesa (obrońcy miasta), ale zakazał pogrzebu drugiemu z braci - Polinejkesowi (najeźdźcy).. Wypracowanie zawiera 411 słów..

Tak samo uważała tytułowa bohaterka tragedii Sofoklesa...Całe wypracowanie →Motyw buntu i pogodzenia się z losem.

Ismena - siostra Antygony Hajmon - syn Kreona i narzyczony Antygony Chór - dość nietypowy bohater.. Chciała być wierna niepisanemu, odwiecznemu i trwałemu prawu boskiemu oraz czuła się w obowiązku pogrzebać zwłoki zmarłego, aby nie zostać zhańbiona, a dusza mogła zaznać wiecznego spokoju w Hadesie.Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018 .. (0-50) Wybierz jeden temat i napisz wypracowanie.. Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa .Całe wypracowanie → Sofokles - Antygona - Prawo boskie czy prawo ludzkie - Co na ten temat sądzi Antygona, co Kreon, a ty co sądzisz o postępowaniu obu postaci?. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Wypracowania Sofokles "Antygona"Opisy wypracowań:Motyw buntu i pogodzenia się z losem.. Oprócz: Antygona proroctwo.. Antygona jako bohaterka tragiczna.. Z drugiej strony korzyści obywateli nie zawsze oznaczają dobro kraju, a sztuka rządzenia państwem nadal należy do najtrudniejszych umiejętności.Jestem całkowicie przekonana, że Antygona postąpił słusznie buntując się przeciwko zakazowi Kreona.. Antygona czy Kreon - kto miał rację?.

Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa ...Jakieś wypracowanie na temat higieny pracy przy komputerze?

Dzieło to zalicza się do cyklu trzech tragedii greckich opartych na micie o rodzie Labdakidów.. Każdy człowiek wierzący wie, że Pan Bóg ustanowił prawa dla dobra człowieka.. Wypracowanie zawiera 407 słów.Kobieta jako bohater literacki.. Oprócz: Antygona prezentacja multimedialna.. Analiza dokładnie przedstawia obraz kobiety j.BOHATEROWIE: Antygona - tytułowa bohaterka, córka Edypa, siostra Ismeny.. Nazywana jest tragedią władzy i klasyfikowana jako chronologicznie ostatnia z cyklu trzech tragedii tebańskich (Król Edyp, Edyp w Kolonie, Antygona) opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów.„Antygona" to antyczna tragedia grecka, autorstwa Sofoklesa.. Pamiętaj jednak o sformułowaniu zawartym w temacie.. Sofokles często czerpał inspiracje z mitologii.. Sprawdź i kup teraz w merlin.plTemat zostaje zrealizowany poprzez zestawienie ze sobą dwóch kontrastujących postaw Ismeny i Antygony.. Broniąc stanowiska Antygony, chciałabym przytoczyć kilka ważnych argumentów.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. 2010-10-24 14:08:38 Jutro piszemy wypracowanie klasowe z lektury?napiszesz mi?. Dominika Grabowska 22 sierpnia, 2013 II Gimnazjum, język polski No Comments.W tragedii pt. " Antygona" autorstwa Sofoklesa został opisany konflikt dwóch równorzędnych racji: Antygony, która kierując się uczuciami zrobiła wszystko, aby pogrzebać brata, choć ten zdradził ojczyznę i z rozkazu władcy jego ciało miało pozostać bez pochówku, oraz Kreona - bezwzględnego władcy, który kierując się dobrem państwa i racjami rozumu, skazał zdrajcę na .Antygona, tytułowa bohaterka jest odważna, dynamiczna, konsekwentna w działaniach, wierna swoim ideałom..

Temat 1.Całe wypracowanie → Sofokles - Antygona - Prawo boskie czy prawo ludzkie - Co na ten temat sądzi Antygona, co Kreon, a ty co sądzisz o postępowaniu obu postaci?

Wypracowanie zawiera 411 słów.. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii Sofoklesa pod tytułem „Antygona".. Nie chce ustąpić drogi na wąskim dukcie i wdaje się w walkę z podróżnymi.. Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole średniej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury.Napisz krótkie wypracowanie na temat: 2011-09-25 19:19:12 Wypracowanie z Antygony ?. 2010-05-24 19:26:42Żywo dyskutuje się na temat praw, czy ustaw, które jeśli nie mają na celu dobra obywateli, a tylko dobro państwa, są dla nas niezrozumiałe i trudne do zaakceptowania.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Napiszcie prosze swoje pomysly i np przedmioty z jakich taki asamblaz mógłby zostać wykonany bo ja aktualnie mam pustkę :(2020-06-15 16:05:30Zmień wyrazy w zdaniu, żeby brzmiało tak samo 2020-06-13 07:44:28; Wskaż na przykładach na czym polega zło manipulowania ludźmi.Na drodze do Teb, gdzie postanowił się udać spotyka grupę ludzi.. Dla ambitnych Możesz wybrać formę zbliżoną do eseju.. Wypracowanie poparte jest cytatami pochodzącymi z tekstu lektury.. Nieprzestrzeganie przykazań boskich jest grzechem, sprzeciwieniem się woli Najwyższego..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt