Krótka charakterystyka zenka wójcika ten obcy
Najbliższą mu osobą jest wuj Antoni Janica, brat mamy.. Posted on 31 lipca 2014 by admin „Obcy" nazywał się zenek wójcik ,uciekł z domu ponieważ jego ojciec po smierci matki zaczął pić i to bardzo dużo .. Filmy.. Zenek był starszy od reszty bohaterów .. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. To tylko wst p charakterystyki Zenka W jcika, bohatera ksi ki "Ten obcy" dalsza cz pracy, z kt rej pochodzi powy szy cytat znajdziesz na stronie:Charakterystyka Zenka Wójcika "Ten Obcy" Zenon Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten Obcy".. Opisywana przeze mnie postać - Zenon Wójcik był głównym i tytułowym bohaterem powieści dla młodzieży "Ten Obcy" autorstwa Ireny Jurgielewiczowej.. Jego matka nie yje.. Zenek był starszy od reszty bohaterów.. Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia -stracił matkę i został skazany na wychowywanie przez ojca alkoholika, który nie potrafi dać nawet synowi ciepła i miłości, której .Charakterystyka Zenka Wójcika.. Ojciec się nad nim znęcał, dlatego uciekł z domu, by stworzyć nowy dom ze swoim wujkiem Antonim Janicą.Charakterystyka Zenka Wójcika Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: „Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik.. Gdy przybywa na wyspę nieopodal Olszyn jego twarz, szyja i ręce miały przykry, szarawy kolor .„Ten Obcy" jest powieścią młodzieżową, książka ta została wydana w 1961 roku.Streścić ją można, jako opowieść o nietypowych wakacjach czwórki przyjaciół, Pestki, Mariana, Julka i Uli..

Ten obcy - charakterystyka Zenka Wójcika.

Ma ciemne włosy.. Był najstarszy z dzieci.. Zenek Wójcik to nastolatek pochodzący z Wrocławia.. po uprzednim omówieniu z uczniami na lekcjach języka polskiego wszystkich tematów związanych z lekturą "Ten obcy" I. Jurgielewiczowej.. Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. Miał może czternaście, może nawet szesnaście lat.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. ratując dziecko.. Samotny, niekochany i z poczuciem odrzucenia, włóczy się po świecie w poszukiwaniu wujka.Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury „Ten Obcy".. Jego matka nie żyła.Opis postaci Zenka Wójcika z lektóry,,Ten Obcy " 2010-10-06 16:44:00 Chciałabym mieć 10 haseł krzyżówki to lektóry "Ten obcy ".. Podczas spędzania wakacji w wiosce Olszyny spotykają Zenona Wójcika, który uciekł z domu i wędruje po kraju.Irena Jurgielewiczowa - Ten obcy - Charakterystyka Zenka Wójcika.. Zenek Wójcik - główny bohater utworu, tytułowy "obcy".. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami aż do śmierci matki.. Zenek Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej Ten obcy.. Zenek był starszy od reszty bohaterów.. Charakterystyka Zenona Wójcika z .Jego ojciec jest alkoholikiem, kt ry ma sw j zak ad samochodowy..

Jego matka dawno zmarła, natomiast ojciec był alkoholikiem.Zenek Wójcik - charakterystyka • Ten obcy.

Zenek Wójcik to tytułowy bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy".. Dominika Grabowska 22 marca, 2013 język polski, Szkoła podstawowa No Comments.. Uciekł z domu ponieważ czuł sie niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.. Zenek uciek od ojca w poszukiwaniu swojego wuja Antoniego Janicy.". Miał może czternaście, może nawet szesnaście lat.. Treść.. Zanim przybył do Olszyn mieszkał we Wrocławiu z ojcem, który go bił i znęcał się nad nim.. Jednym z głównych bohaterów powieści pt. „Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. Jego matka zmarła, zaś ojciec posiada warsztat samochodowy.. Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. Zenek ma szesnaście lat, jest wysoki i szczupły, zwinny, zręczny i silny.. Uciekł z domu ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.. • „Postanowiła już dawno, to znaczy zaraz po przyjeździe na wakacje, że będzie się stosowała do wszelkich życzeń ojca, ale nie zrobi nigdy żadnego kroku, żeby przekroczyć mur, który ich dzielił.Zadanie: charakterystyka zenka wójcika Rozwiązanie:zenon wójcik jest głównym bohater książki pt 39 39 ten obcy 39 39 chłopiec ma szesnaście lat, kiedy był mały stracił matkę i wychowywał się ze swoim ojcem alkoholkiem, kóry się w ogółe nim nie interesowł musiał uciec z domu, aby odnależć wujka i poczuć się kochanym chłopic był odważny, ponieważ uratował dziecko z .Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: „Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik..

Jego matka nie żyje, a ojciec pracuje w warsztacie samochodowym.„Ten Obcy" charakterystyka Zenka Wójcika.

Matka zawsze broniła go przed ojcem alkoholikiem.. Zenek Wójcik - to młody chłopaki, który mieszka we Wrocławiu ze swoim ojcem alkoholikiem.. Chłopca poznajemy jako tajemniczego włóczęgę, który wyczerpany i głodny zasnął na wyspie odkrytej przez grupę przyjaciół .Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Ten obcy, którą napisał Jurgielewiczowa Irena, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie - strona 2Charakterystyka Zenona Wójcika z książki ,,Ten obcy'' Mieszkał we Wrocławiu.. To główny bohater powieści dla młodzieży Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy".. Jego matka dawno zmarła, natomiast ojciec był alkoholikiem.Zenek Wójcik jest jednym z bohaterów książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Jest ubrany w zniszczoną wiatrówkę i ciemne drelichowe .• Ten obcy • Irena Jurgielewiczowa - biografia • Ten obcy - streszczenie szczegółowe • Streszczenie Tego obcego w pigułce • Ten obcy - opracowanie • Ten obcy - bohaterowie • Zenek Wójcik - charakterystyka • Losy Zenka Wójcika • Ula Zalewska - charakterystyka • Marian Pietrzyk - charakterystyka • Julek Miller .Powieść Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy" to opowieść wielowątkowa, która posiada również wielu bohaterów..

Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia -stracił matkę i został skazany na wychowywanie przez ojca alkoholika, który nie potrafi dać nawet synowi ciepła i miłości, której każde dziecko bardzo potrzebuje.Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Ten obcy Zenek Wójcik - charakterystyka.

Zenek ma 16 lat, pochodzi z Wrocławia.. Pan Zalewski kategorycznie stwierdza, że ktoś powinien przyjść po Zenka, gdyż w takim stanie nie może sam chodzić.Charakterystyka Zenona Wojcika z powieści "Ten Obcy".. Chłopiec opuścił Wrocław uciekając od swego ojca (właściciela warsztatu samochodowego), który nadużywał alkoholu i znęcał się nad synem.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Do Olszyn przybył z Wrocławia, gdzie po śmierci matki mieszka z ojcem - alkoholikiem, kierującym warsztatem samochodowym.• „Stworzenie, które się boi, nie chce być z ludźmi, jak mu coś jest.". Ponieważ nie chciał już dłużej znosić szykan i znęcania się, postanowił uciec do .Charakterystyka bohaterów.. .„Ten obcy" - wyjaśnienie tytułu Kompozycja, narracja i język powieści „Ten obcy" Czas i miejsce wydarzeń powieści „Ten obcy" Motywy literackie w powieści „Ten obcy" Irena Jurgielewiczowa - biografia „Ten obcy" - cytaty: Bohaterowie: Pestka Ubyszówna - charakterystyka Ula Zalewska - charakterystyka Zenek Wójcik .Charakterystyka Zenona Wójcika "Ten obcy" Głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik.. Zenek niezmiennie imponował rówieśnikom, ale pomimo to nastolatek był skryty, małomówny, tajemniczy, zamknięty w sobie.. Miał może czternaście, może nawet szesnaście lat.. 2009-10-03 11:08:13 Charakterystyka Uli Zalewskiej - ,,Ten obcy " 2009-03-27 20:13:21Charakterystyka Zenka Wójcika („Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej) Zenek Wójcik jest jednym z bohaterów książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Mama Zenka nie żyła.Przy opracowaniu scenariusza "Sąd nad Zenkiem Wójcikiem" przez uczniów klasy VI posłużyłam się metodą projektu.. poleca 85 % 10689 głosów.. Lekarz opatruje mu ranę, co przynosi mu widoczną ulgę.. Odwadze towarzyszyła dzielność i zaradność..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt