Napisz opowiadanie o stasiu i nel
Na tym Sienkiewicz jednak zakończył swą historię.. Wyjście z niego było zawalone ogromnym głazem.Staś i Nel podczas swojej niezwykłej podróży mieli wiele przygód, które były niezmiernie ciekawymi i niejednokrotnie zapierającymi dech w piersiach.. - Staś o chrystianizacji ludu .. Więcej się dowiesz jak ją przeczytasz .. Do zobaczenia (imię )Podczas przechadzki Staś opowiada Nel o Mahdim, przywódcy sudańskiego powstania.. Nastała grobowa cisza.. Nie było przejścia, więc Staś powiedział:Pomimo dużej troski chłopców o małą Nel, dziewczynka dostała ataku febry a po kilku tygodniach następnego.. Pełną niezmiernych trudów i niebezpieczeństw wycieczkę Stasi i Nel można podzielić na kilka faz: wzdłuż Nilu przez Saharę z El-Fajum w Egipcie do miasta Chartum i Omdurman w Sudanie, na południe do Faszody, później do baobabu i Góry Lindego, przez ziemie plemion Wa-hima i Samburu do wybrzeża Oceanu .a) nie b) nie wiadomo c) tak 62) W wiosce M'Ruy Staś i Nel zyskali poważanie dzięki: a) przemowie Stasia b) podarunkom dla wodza c) zdemaskowaniu fałszywego Mzimu 63) Czy Kali rozróżniał dobre i złe uczynki?. Myślę, że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.. Trzeba ich więc oświecić, nauczyć wiary i ochrzcić.. Mają być zakładnikami, dzięki którym angielski rząd mógłby odzyskać jeńców przetrzymywanych przez powstańców..

Napisz opowiadanie o dowolnej przygodzie z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' ...

W tej sytuacji Staś wykazał niezwykły hart duch.. Staś, trochę niegdyś skłonny do chełpliwości, teraz nie chełpił się wcale.. Zaplanowane zostało przez Fatmy, żonę Smaila, który przyłączył się do zbuntowanego Mahdiego.. My ją w tym momeW pustyni i puszczy to książka o Stasiu Twardowskim i Nel Rawlison to dwójka odważnych dzieci .Staś jest 14-letnim Polakiem a Nel 8-letnią Angielkią.. Jak napisać kilka zdań o powstaniu Mahdiego ,,W pustyni i w puszczy''Mam za zadanie napisać ogłoszenie o zaginięciu Stasia i Nel z .. Czarna trójka słuchała jak najchętniej nauk, ale pojmowała je na swój, właściwy Murzynom, sposób.. Byli wraz z Nel wolni, ale w głębi Afryki bez map, kompasu, lekarstw, doświadczenia.. Staś wiedział, że gdy nadejdzie czas wymarszu słoń zginie z głodu, lecz widząc uśmiechniętą buzię dziewczynki starał się o tym nie myśleć.napisz opowiadanie na temat (jak staś i nel uwolnili słonia) ,,W pustyni i w puszczy" kuba8899; 6.10.2010 Pewnego dnia podczas naszej wędrówki wąwozem usłyszeliśmy szum wodospadu, ale nie mogliśmy się do niego dostać, bo jakaś skałą zamykała wąwóz.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji .Gdy Beduini i Sudańczycy wznosili okrzyki radości Staś stał ze sztucerem w dłoniach i zdał sobie sprawę, że lepszej okazji do uwolnienia się od tych złych ludzi już nie będą mieli..

Pewnego dnia karawana,w której podróżowali przemieszczała się przez wąwóz.Napisz opowiadanie z dialogiem.

Bohaterami mają być Staś i Nel z W pustyni i w puszczy, a to oznacza, że akcja może dziać się w Afryce za czasów powieściowych wydarzeń.. Na prośbę rządu egipskiego inżynierowie pojechali aż do El-Fachem , by nadzorować budowę kanału.Dzieci pozostały w Madinet.Ucieszyły się więc bardzo , gdy trzeciego dnia po wyjeździe ojców przybył Madinet Chamis , Pracownik pana Tarkowskiego.Staś wówczas podjął drastyczną decyzję o zabiciu zwolenników Smaina.. Staś i Nel to przyjaciele mimo to że dzieli ich różnica wieku .. Dzieci zostają wywiezione do El garach.. Staś i Nel dziwią się, że głowy ojców posiwiały.. 2014-02-05 20:21:52; Napisz mi krótką notatkę na temat podróży Stasia i Nel z lektóry w pustyni i w puszczy 2013-03-05 16:22:07; Napisz opowiadanie odtwórcze o wybranej przygodzie dzieci z punkyu widzenia Stasia lub Nel 2011-10-02 18:35:22; Opowiadanie wybranej historii stasia i nel 2011-11-13 20:29:19Rodzice Stasia i Nel nie chcą początkowo wierzyć w ocalenie dzieci.. a) tak, podobnie do Stasia b) tak, ale inaczej niż Staś c) nie 64) Które z określeń nie odnosi się do Nel?- Nel w rozmowie ze Stasiem „Kali i Mea są poganami, a Nasibu, jako Zanzibarczyk mahometaninem.. Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies..

Smain bowiem otrzymał pieniądze od rządu w celu wykupienia jeńców.Weźmy dla przykładu takie wypracowanie: „Napisz opowiadanie o spotkaniu Stasia i Nel z twoim ulubionym bohaterem literackim lub filmowym".

Zaczęła się ona od długiej wędrówki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.. Europejskie dzieci miały zostać wymienione na muzułmańską rodzinę.Staś i Nel dołączyli do ojców, gdy w szkole zaczęły się ferie.Z Madinet urządzali sobie wycieczki w głąb kraju.. Akcja powieści zaczyna się w roku 1884 w Port Saidzie rozmową 14-letniego Polaka Stanisława Tarkowskiego i jego towarzyszki, 8-letniej Angielki Nelly Rawlison (Nel).. Zapewniała o jego uczciwości.. Mówi dziewczynce, że aresztowano cioteczną siostrę Mahdiego - Fatmę - i jej troje dzieci.. Staś stał nieruchomo z błędnym wzrokiem.. W obronie Nel gotów był stawić czoło całemu światu.Do Tarkowskiego i Rawlisona przyszła Fatma z prośbą o wstawienie się za nią u rządu egipskiego i wyjednanie zgody na jej wyjazd do męża Smaina.. Wydaje im się to niewiarygodne.. Poprostu zbyt wielu rzeczy dokonał, zbyt dużo przeszedł, zbyt się rozwinął, by nie miał rozumieć, że słowa nie powinny być większe od czynów.Porwano Stasi i Nel ponieważ mieli oni zostać wymienieni za Fatmę i jej dzieci ,która była żoną Smaina, wobec której zastosowano areszt domowy .. Może, ale nie musi, bo - teraz masz samodzielnie .Minęła dekada.. Przekonywała, że wielkie zwierze będzie ich chroniło przed drapieżnikami.. Staś i Nel spotykają się ponownie..

nie bój się!..Plik napisz opowiadanie o dalszych losach stasia i nel.zip na koncie użytkownika cameronclapp • Data dodania: 10 sty 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Fabuła.

Jednakże najciekawszą z nich była ta, która udowodniła jak dzielnym podróżnikiem był młody Staś Tarkowski.. Przerażony Staś wiedząc, że to groźna choroba, która kończy się śmiercią wybrał się do obozowiska o którym mówił Kali.. Plany podróżyHenryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy ROZDZIAŁ I 1 — Wiesz, Nel — mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki — wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci — tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.Henryk Sienkiewicz drobiazgowo ukazał obszary, do których dotarła młódź.. Przygoda Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy".. Zastrzelił Gebhra i Chamisa.. Po paru godzinach chodzenia zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie.Zadanie: napisz przygodowe opowiadanie o dalszych losach stasia i nel z ,,pustyni i w puszczy quot plisssss pomóżciełównymi bohaterami tej powieści są Polak Staś Tarkowski i mała Angielka Nel Rawlison.Ojcowie tych dzieci pracowali razem w Afryce przy budowie Kanału Sueskiego.Postanowili,że zaproszą dzieci na święta do siebie.Jednak na skutek intryg dzieci zostały porwane przez Arabów.Po pewnym czasie dzieci zorientowały się,że zostały uprowadzone i Staś najpierw poprosił Nel, aby zgubiła .Zadanie:napisz opowiadanie o tym jak Staś i Nel spotkali słonia i go uratowali.. Nel wyrosła na cudną jak kwiat dziewczynę, a Staś przekonał się, że mężczyzna, który skończył lat dwadzieścia cztery, może myśleć o damach.. Po chwili zwrócił się do Nel: Nel!. Kobieta wraz z dziećmi usiłowała dołączyć do męża w Sudanie, jednak władze Egiptu nie zgadzały się na to.. Podczas swej długiej wędrówki po Afryce dzieci miały bardzo wiele przygód.. Pan Rawlison, choć nie wierzył w ani jedno słowo Fatmy, obiecał więc będąc w Kairze porozmawiać w jej sprawie z chedywem - wicekrólem Egiptu.W czasie drogi dopiero rozpoczęły się opowiadania o przygodach dwojga małych podróżników.. Najlepsiejsza; 23.02.2017 Staś i Nel są głównymi bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt W pustyni i w puszczy.. Spotkanie rodziców z dziećmi.. Rozmawiają oni o zatrzymaniu w areszcie domowym żony sudańskiego dozorcy Smaina - Fatmy - i jej dzieci przez Anglików.. Zamierzała go oswoić.. Nel wzruszyła się losem kobiety, podobnie Staś.. Po paru godzinach chodzenia zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt