Napisz własną mowę oskarżycielską lub obrończą jacka soplicy
Wysoki Sądzie, Szanowna Ławo Przysięgłych i wszyscy zebrani.. Przez niego zmarła jego żona, a Tadeusz - ich syn, został bez matki.. Należy do tego dodać fakt, iż Soplica to zwykły tchórz, który przed odpowiedzialnością za swe czyny uciekł za granicę.Wszystko zaczęło się od przyjaźni pomiędzy Jackiem Soplicą , a Stolnikiem.Spowiedź Jacka Soplicy.. Aby ułatwić sobie zadanie, skorzystaj z wskazówek zawartych w ćw.. Przedstaw tezę o niewinności lub jego winie.. Krótko przedstaw związane ze sprawą postaci i wydarzenia, wyjaśnij meritum sprawy.. Jak niemalże każdy młodzieniec z jego .Opowieść Gerwazego ma charakter przemowy Zanalizuj ją a następnie napisz własną mowę oskarżycielską proszę o to aby oskarżyć Jacka Soplice a nie go bronić DAJĘ NAJ :) O I TO JEST NA JUTRO no niestety nic nieda nawet serduszka bo sie zawiodłem poprostu będe miał brak zad domNie sądzę, aby ktoś naprawdę oczekiwał od ciebie mowy oskarżycielskiej lub obrończej, to taka metafora.. Ten naród stał się narodem muzyków, ponieważ nie mógł mówić".. W imieniu Antygony napisz list do Kreona lub Ismeny, w którym uzasadniasz .Dowiedziawszy się, że mam napisać o przemówieniach w sprawach karnych, nie mogłem powstrzymać uśmiechu.. Moja przemowa ma na celu obronę tego mężczyzny, który, według mnie, nie zasługuje na tak srogi wyrok.. b) Sformułuj zdanie, które pozwoli Ci zyskać przychylność słuchaczy.Napisz własna mowę oskarżycielską lub obrończą Jacka Soplicy..

1.Napisz własną mowę (przemówienie)oskarżycielską lub obrończą dla Jacka Soplicy.

2.Napisz ogłoszenie o rehabilitacji Jacka Soplicy.. Chciałbym przedstawić argumenty, które oczyszczą mojego klienta z postawionych tutaj zarzutów.Dzisiaj zebraliśmy się tutaj, aby rozstrzygnąć los Jacka Soplicy oskarżonego o zabójstwo Stolnika Horeszki.. To jednak nie wszystko !. Soplica pochodził ze szlachty średnio zamożnej.Zadanie: napisz mowe oskarżycielską lub obrączą dla jacka soplicy Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Zemsta Jacka Soplicy i śmierć Stolnika.. Pamiętaj o właściwym nagłówku.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Wolność słowa, wolność myśli nie liczy się w tym kraju, przeciwnie.. Twoja praca powinna liczyć min.. Chciałbym wygłosić mowę obronną w imieniu mego klienta Jacka Soplicy, aby oczyścić go z postawionych mu zarzutów.. Udowodniła nam, że więzy rodzinne pełnią ważną rolę w jej życiu.. Oskarżenie Jacka Soplicy - Mowa Oskarżycielska..

PrzecieżPrzemówienie - napisz mowę oskarżycielską lub obrończą Jacka Soplicy.

Odezwała się w nim chęć zemsty, która spotęgowana emocjami popchnęła Jacka do zbrodni.Mowa oskarżycielska przeciwko Rodionowi Raskolnikowi Wysoki Sądzie, Ławo Przysięgłych, Panie Obrońco, Wszyscy Zebrani!. Na początku swojej mowy chciałbym dokładnie przedstawić Państwu oskarżonego.Jacek Soplica winien jest śmierci Stolnika.. Jacek, wers ) d) rehabilitacja Jacka Soplicy (ks. XI - Rok 1812, wers 8451-8517) 9.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Czytając mowy oskarżycielskie Gerharda Rotha, nie mogę się oprzeć wrażeniu, że kiedyś już gdzieś je słyszałam.. Moim zdaniem oskarżona nie zasługuje na karę smierci.. Sformułuj zdanie, które pozwoli ci zyskać przychylność słuchaczy.. Opowieść Gerwazego o Jacku ma charakter przemowy.. Temat: W roli oratora.. Chciałbym przybliżyć .Gerwazy zabił tych wszystkich Sopliców wbrew woli swojego przyjaciela!. W końcu sam już nie wiedząc, jak sobie poradzić,Mowa obronna jacka soplicy.. Chcąc się odegrać, poślubił niewinną, kochającą go dziewczynę.. wybrała własne sumienie, czcząc śmierć swego brata.. Wysoki Sądzie, Szanowna Ławo Przysięgłych.. Szlachcic litewski, głowa rodu Sopliców, zabójca Stolnika Horeszki, ojciec Tadeusza, kapłan z zakonu bernardynów.Umiera po swojej spowiedzi Gerwazemu przez gangrenę spowodowaną otworzeniem starych ran..

Oprócz: Mowa obronna jacka soplicy.

Na wokandzie sprawa Soplicy.". Inną sprawą jest to, że Gerwazy zabijał lub okaleczał także członków rodziny Jacka Soplicy.Imieniowi Sopliców, żeby się nie zniżyć.. Przed panem prośbą próżną, nie dostać odmowy, Bo jakież by to były między szlachtą mowy, Gdyby wiedziano, że ja, Jacek… * * * Soplicy Horeszkowie odmówili dziewkę!. We wstępie nie zapomnij tezy o niewinności lub winie Jacka.. Jacek Soplica w młodości był, co prawda, osobą dumną, pyszną i honorową.. Jacek Soplica często przejeżdżał w okolicach zamku Horeszków, nie mogąc się pogodzić z utratą Ewy.. Jego zemsta była zemstą prywatną i wygląda na to, że w tej sprawie nie liczył się ze swoim przyjacielem.. Wybierz stronę oskarżycielską lub obrończą i napisz przemówienie, w którym przekonasz rówieśników do swoich racji.. 1.Pisemnie przedstaw trzy etapy życia Jacka Soplicy.. Spotykamy się dziś, aby podsumować zarzuty przeciw oskarżonemu Rodionowi Raskolnikowi, człowiekowi, który z premedytacją pozbawił życia dwie niewinne osoby.. 200 słów.. Cześć mam takze do napisania mowę obrończą.Mam wcielić się w rolę adwokata i napisać mowę obrończą,oskarżonego o konflikt Rajski.prosze pomóżcie mi mam tylko 1 godz.Jacek Soplica (Wojewoda, Wąsal, ksiądz Robak, Bernardyn) - fikcyjna postać epopei narodowej Adama Mickiewicza Pan Tadeusz.. Dla mnie historia zatoczyła koło: przed ponad dwudziestu laty jako aplikant o mały włos nie zakończyłem kariery prawniczej przez kłopoty z wygłoszeniem mowy obrończej, a dziś mam doradzać, jak to robić.Napisz wypracowanie: Jacek Soplica winny czy niewinny?.

Zanalizuj ją, a następnie napisz własną mowę - oskarżycielską lub obrończą.

+1 głos.. Oprócz: Mowa oskarżycielska balladyny w formie przemówienia.. Zaapeluj do emocji słuchaczy.Zad1.Opowieść Gerwazego ma charakter przemowy.Zanalizuj ją,a następnie napisz własną mowę-oskarżycielską lub obrończą:-Przedstaw tezę o niewinności lub winie Jacka Soplicy.-Sformułuj zdanie,które pozwoli ci zyskać przychylność słuchaczy.-Krótko przedstaw związane ze sprawą postaci i wydarzenia,wyjaśnij meritum sprawy.Wysoki Sądzie, Ławo Przysięgłych.. Zwracam się do Wysokiego Sądu i do was, Szanowni Przysięgli, z mową która ma za zadanie bronić mojego klienta, oskarżonego Jacka Soplicę.. Oskarżenie Jacka Soplicy Napisz oskarżenie Jacka Soplicy Wypowiedź w formie oskarżenia Jacka Soplicy Napisz akt oskarżenia .Zanalizuj ją, a następnie napisz własną mowę-oskarżycielską lub obrończą.. Jednego dnia był świadkiem najazdu Moskali na zamek Stolnika.. Wysuń argumenty i kontrargumenty.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:mieli jakieś własne poglądy, zawsze łamano kark.. Przypomnę, iż jest on oskarżony o zastrzelenie Stolnika Horeszki, znanego patrioty oraz przyjaciela osądzanego.Napisz mowę obronną (oskarżycielską) , Antygony (Kreona ) .. 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 23.10.2015 (16:26) - przydatność: 48% - głosów: 34Pan Tadeusz - "W roli oratora.. problem walki narodowowyzwoleńczej, dzieje wybitnej jednostki - Jacka Soplicy) i poboczne (spór Asesora z Rejentem, .2006-03-02 15:51: mowa oskarżycielska i obronna: Kasia: Moze nie bardzo pisze na temat, ale chcialabym sie dowiedziec jak wygłasza sie mowy przed sadem, co powinny zawierac, jaki powinny miec charakter.BardzoMowa oskarżycielska balladyny w formie przemówienia.. - pomożesz?. 4 na s. 33 zeszytu lekturowego.Mowa oskarżycielska w sprawie oskarżonego Zenona Ziembiewicza.. Podczas tej rozprawy pragnę wykazać, iż oskarżony Zenon Ziembiewicz jest człowiekiem nieodpowiedzialnym, oraz pozbawionym jakiejkolwiek moralności.. a) Przedstaw tezę o niewinności lub winie Jacka Spolicy.. która oznaczała odmowę.. Na wokandzie sprawa Soplicy.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:8..Komentarze

Brak komentarzy.