Rozprawka z antygony tematy
2) Konflikt racji w ,,Antygonie" Sofoklesa- czyja postawa przemawia do mnie bardziej i dlaczego.. Tak było również w tym przypadku, gdyż historię Antygony oparł na micie, opowiadającym dzieje rodu Labdakidów.No i wiadomo ze gdyby zakonczenie mialo byc inne to albo kreon, albo antygona musieliby odstapic od swoich pogladow, a w obydwu przypadkach wiazaloby sie to z utrata honoru.. Postanowił on mianowicie z honorami obejść się z ciałem Eteoklesa (obrońcy miasta), ale zakazał pogrzebu drugiemu z b.Czy Antygona dokonała właściwego wyboru , podejmując decyzję pogrzebania zwłok brat ?Jestem przekonana ,że tak.Antygona w moim odczuciu urasta do symbolu wielu uniwersalnych wartości,takich jak odwaga i przeciwstawienie się despotyzwowi oraz przemocy,wytrwałości i wierności swoim poglądom niezależności,miłości do brata,poczucie więc z tradycją i religią.Jej czyn zasługuje .Chronił Teby przed anarhiom.. Wypowiedź prowadzącej na temat tragicznego losu Antygony.. Chyba każdy z nas postąpiłby tak samo w tej sytuacji w jakiej znalazła się Antygona.. 84% Rozprawka - Antygona; 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brataW pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie.Zobacz 6 odpowiedzi na pytanie: Jaki może być temat rozprawki z''Antygony''?pracy klasowe (wypracowanie) z antygony ?.

... Sofokles Antygona rozprawka.

Została napisana w starożytności, ale jest tragedia ponadczasową.. Uzasadnij te mysl, odwołujac się do przykładów z literatury i zycia.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. 84% Rozprawka - Antygona; 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brataW pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie.Racje Antygony - Prawa boskie są ważniejsze niż prawa stanowione przez człowieka.ANTYGONA postać tragiczna.. Wywiad z Kreonem na temat jego działań jako władcy - Sofokles „Antygona" .Rozprawka maturalna wymaga co najmniej 250 wyrazów, czyli mniej więcej półtorej strony arkusza egzaminacyjnego o formacie A4.. Sofokles często czerpał inspiracje z mitologii.. Kreon pisze list do przyjaciela, w którym wyjaśnia motywy swojego postępowania.. Własne zdanie i lista argumentów zamienia się w pracę naukową o swoistym stylu i języku krytycznoliterackim: podczas pisania rozprawki pracujesz z tekstem, analizujesz każde słowo i treści ukryte w zdaniach.. 4.Antygona czy Kreon - kto miał rację?. Konflikt(tragiczny) między jednostką a władzą, oraz między sumieniem a prawem.Przydatność 50% Rozprawka na temat: "Antygona" jako przykład tragedii antycznej..

76% "Antygona" rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon.

Polinejkes, obok Ismeny to jedyny żyjący członek jej rodziny, z tego tez powodu Antygona stanowczo sprzeciwiła się rozkazowi władcy, który ogłosił Polinejka zdrajcą.Z pewnością nikt!. W pracy posłuż się przykładami z literatury, historii bądź sztuki.. Śmieć, na którą z pewnością nie zasłużyła.. Testy maturalne z ostatnich lat do ćwiczeń online znajdziesz je TUTAJ.. Antygona stanęła przed bardzo trudnym wyborem natury moralnej, a dokładnie przed wyborem „złego" lub „gorszego".W pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie.. Tutaj znajdziecie wszystkie istotne informacje na temat .. W uzasadnieniu posłuż się przykładami (w tym jednym z .Antygona - udostępniamy bogate zasoby informacji dotyczące tego zagadnienia.. Tematy wypracowań: 1) Bycie prawym wymaga czasem złamania prawa.. Znajdź przynajmniej trzy .Streszczenie - Omówienie Antygony Sofoklesa Treść utworu Prologos: akcja toczy się przed pałacem królewskim w Tebach.. Napisz rozprawkę, w której ustosunkujesz się do stwierdzenia: Świat pozbawiony piękna ogrodów byłby uboższy.. Nazywana jest tragedią władzy i klasyfikowana jako chronologicznie ostatnia z cyklu trzech tragedii tebańskich (Król Edyp, Edyp w Kolonie, Antygona) opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów.» Wywiad z Kreonem na temat jego działań jako władcy - Sofokles „Antygona"Wypracowanie z lektury ,, Antygona " Są 4 tematy , ale tyko jeden do wybrania : 1..

Dlatego uwazam, ze ta rozprawka to tylko formalne stwierdzenie faktow.

Ja tak napisałem i dostałem 5 "napewno.. Niestety, jej postawa, według Kreona, zasłużyła jedynie na śmierć.. "Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.201890% Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. Z całą pewnością Antygona nie .Antygonie zależało tylko na obronie godności człowieka, chciała zapewnić swojemu bratu pochówek.. Ale mysle, ze jesli chcesz pisac ten temat, to idziesz dobrym tropem i zycze powodzenia :)Potrzebuje napisac rozprawke na temat lektury ,,Antygona" i nie wiem jak.. Uważam, że powody dla których Antygona przeciwstawiła się władzy Kreona w imię honoru rodziny były słuszne i są godne szacunku.. Pytanie skierowane do przygotowanych do dyskusji: Czy do tragedii musiało dojść?. „Antygona" jest utworem przystosowanym do wystawiania na scenie.. 82% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.. Matura .Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Hajmon pisze list do ojca, w którym prosi o zmianę decyzji względem Antygony.. Oskarżenie Antygony.. Obie postacie prześladuje fatum - zły los.Bez wątpienia Antygona kierowała się nie tylko swoimi racjami, ale także honorem swej rodziny, nad którą wisiało okrutne fatum..

jakie tematy mogą byc na pracy klasowej (wypracowaniu) z antygony ????

3) Antygona jako bohaterka tragiczna.Porównanie Makbeta z Antygoną: Makbet bohater dynamiczny, w trakcie akcji jego postawa zmienia się z pozytywnej w negatywną kieruje nim żądza władzy zdaje sobie sprawę, że jego postępowanie jest złe przeżywa konflikt z otoczeniem i wewnętrzny - toczy walkę między… Całe wypracowanie →Próbna matura z Operonem - bądź na bieżąco na Facebooku!. Główną bohaterka jest Antygona, która wbrew rozkazowi króla, zamierza pogrzebać swojego brata.II Przeczytanie charakterystyki Antygony, zwrócenie uwagi na ocenę postaci.. Broniąc postawy Antygony pragnę przytoczyć parę istotnych argumentów.82% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.. Wiem, że nie wszyscy są tego samego zdania co ja, więc chcę tu i teraz udowodnić moją rację!. Córka Edypa, wybiera działanie w zgodzie z sumieniem, lecz wbrew zarządzeniu władcy: pomimo zakazu, wydanego przez panującego w Tebach jej wuja Kreona, dokonuje pochówku poległego w wojnie brata.. W pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie.. Łatwo znajdziesz w naszej bazie wypracowań to, czego szukasz w wielu ujęciach.. Obrona Antygony.. Jak postawić tezę i jak pisać rozprawkę problemową, zobacz TUTAJ.. III Wypowiedzi dyskutujących, dotyczące, np. - przepowiedni wyroczni, - postępowania Antygony zgodnego z prawem bożym,Rozprawka z Antygony w formie listu na podane niżej tematy : 1.. Uważam, że był sprawiedliwy, gdyż bohaterów ojczyzny chował z honorami,a zdrajców pozostawiał na pożarcie dzikim zwierzętom.. Kreon zaś daje się ponosić gniewowi upokarzając Antygonę i traktując ją jak zwykłą poddaną, czy przecież obniża wartość własnego rodu, z którego i Antygona pochodzi.. Postaraj się sformułować tezę i przynajmniej przeanalizuj fragment z arkusza.. 84% Rozprawka - Antygona; 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brataW pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie.Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćNapisz rozprawkę na temat: Jeśli nie szata zdobi człowieka, to w czym tkwi jego wartość?. hahha pare zdań i ty dostałeś 5 za tę "rozprawkę" człowieku ogarnij siiee!Wybierz temat pierwszy.. Antygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty, chwilami lekceważenia.. Uważam, że powody dla których Antygona przeciwstawiła się władzy Kreona w imię honoru rodziny były słuszne i są godne szacunku.. Jest jednym z siedmiu zachowanych w całości utworów tego twórcy.. Koniecznie przećwicz testy czytania ze zrozumieniem, bo to zawsze punkty dodatkowe..Komentarze

Brak komentarzy.