Kordian kartkówka z treści
Kto wręczył Radionowi wezwanie na policje Anastazja 17.Okoliczności powstania utworu Praca Słowackiego.Dramat został wydany po raz pierwszy w 1834 r. w Paryżu, a jego prapremiera odbyła się dopiero w 1899 roku w Krakowie.. Przekazac go klasztorowi 14. b) Kajko i Kokosz zniszczyli miotły służące do nauki latania.. Ponadto zapraszamy na stronę lekturek.pl, gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych.. Kobieta jednak odnosi się do niego z pewnym odcieniem szyderstwa.. 10.Przedstawiamy streszczenie "Kordiana" Juliusza Słowackiego.. Plik zawiera testy / sprawdziany / kartkówki dotyczące lektury jaką jest Romeo i Julia.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Opisz antyczne dzieło sztuki na podstawie wybranej reprodukcji z podręcznika.. Część pierwsza trylogii.Spisek koronacyjny: Pobierz test: Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże: Udanej zabawy!. Kartkówka z lektury.. W jaki sposób Kordian popełnił samobójstwo?. Porównaj postawę Kordiana i Męża.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Na Internecie szukałam pytań, które mogą być na owej kartkówce i nic konkretnego nie znalazłam.. NigdySerwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies..

Kartkówka - znajomość treści lektury - "KORDIAN" październik 21, 2016 ;.

Z jednej strony widać dóm wiejski, z drugiej ogród… za ogrodzeniem dziedzińca staw, pola — i lasy.Czy żyli rodzice Kordiana?. W londyńskim James Park Kordian rozmawia z dozorcą i uświadamia sobie, że wszystko w życiu jest na .Wybrana powieść lub zbiór opowiadań z XX lub XXI w. Marii Dąbrowskiej, Zofii Nałkowskiej, Marii Kuncewiczowej, Józefa Wittlina, Józefa Mackiewicza, Juliana Stryjkowskiego, Andrzeja Kuśniewicza, Tadeusza Konwickiego, Stanisława Lema, Wiesława Myśliwskiego, Marka Nowakowskiego, Jerzego Pilcha, Olgi Tokarczuk, Stefana Chwina, Pawła Huellego)Na podstawie listów Słowackiego skierowanych do matki uważa się, że prace nad „produkcją", jak zwykł określać pisaną sztukę sam poeta, rozpoczął on w pierwszym kwartale 1833, w pensjonacie pani Pattey w Les Pâquis pod Genewą.Młody poeta miał niewątpliwie trudności z tworzeniem i jak wynika z listów, wena nachodziła go tylko w nocy.TEST Z KORDIANA 2.szatan,czarownice i Mefistofeles przygotowali: a.losy tytułowego bohatera b.historię XIX wieku c.upadek powstania listopadowego d.postacie przywódców i polityków 3.co było powodem duchowych cierpień Kordiana opisanych w akcie 1?. Kajko, Kokosz i Mirmił dotarli na Łysą Górę.Dlaczego Kajko i Kokosz stanęli przed sądem?. Także zamieszczam tu listę pytań, które mogą się pojawić..

a.samobójstwo przyjaciela b.śmierć rodziców c.zdrada ukochanej d.utrata majątkuPlik Lalka kartkówka z treści.docx na koncie użytkownika Ever01 • folder Sprawdziany • Data dodania: 18 kwi 2015.

Ciekawie byłoby żyć w średniowieczu ( opowiadanie z narracją pierwszoosobową ).Romeo i Julia - Wiliam Shakespeare Mamy dla was najpopularniejsze przez nauczycieli testy / sprawdziany / kartkówki z lektury Romeo i Julia.. CategoryTestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Pobierz.. Stworzyłam je sama z książką .Napisz list Odyseusza do Penelopy zawierający relację z wydarzeń związanych z wybranym etapem podróży.. Jaki ptak towarzyszy rozmowie papieża z Kordianem i jak żartobliwie nazywa go papież?. Lizawieta wróciła do domu i zobaczyla Alone (swoją siostre) w kałuży krwi Radion chcąc się bronić przed morderstwem zabił także ją.. Sprawdzian skupia się na najistotniejszych zagadnieniach wynikających z analizy tekstu.Juliusz Słowacki „Kordian".. Wraz z testem / sprawdzianem / kartkówką jest klucz odpowiedzi bądź przykładowe odpowiedzi (jeżeli chodzi o pytanie otwarte).Co chciala zrobic z majątkiem po śmierci Alona?. Obraz Zachodu w oczach romantykaKordian i Laura rozmawiają, przechadzając się po ogrodzie.. Napisz list do Adama Mickiewicza od Maryli Wereszczakówny.. Kordian daje jej wiele dowodów swojej miłości, Laura jednak pozostaje wobec niego zimna, nie rozumie go, uważa za szaleńca..

Przetestuj swoją wiedzę.Kordian - Akt 2 - tekst Kordian - Akt 3 - tekst Fragment Kordiana i spis pochodzą ze strony: BIBLIOTEKA LITERATURY POLSKIEJ W INTERNECIE Zobacz także: Test z treści "Kordiana" Zadania maturalne: Kordian, Nie-Boska.

6.Napisz list Odyseusza do Penelopy zawierający relację z wydarzeń związanych z wybranym etapem podróży.. Kordian jest zakochany w starszej od siebie Laurze.. Napisz list do Adama Mickiewicza od Maryli Wereszczakówny.. Scena IIIAkt kończy się próbą samobójczą Kordiana, który strzela sobie w głowę.. 3.Kordian idąc do sypialni cara przechodzi kolejno przez sale: a) rycerską, kolumnową, audiencyjną b) kolumnową, rycerską, audiencyjną c) kolumnową, audiencyjną, rycerską d) audiencyjną, kolumnową, rycerską, RozwiązanieKartkówka ze znajomości treści lektury Juliusz Słowacki „KORDIAN" - wersja o niskim stopniu trudności Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Tytułowy bohater zastanawia się nad sensem egzystencji, przeżywa ból świata, istnienia, aż w końcu dochodzi do nieudanej próby samobójczej.Kordian, młody 15-letni chłopiec, leży pod wielką lipą na wiejskim dziedzińcu, Grzegorz, stary sługa, nieco opodal czyści broń myśliwską.. Co wzbudziło niepokój domowników?. __/0,5 a) Kokosz i Kajko ukradli miotłę i na niej latali.. Utwór powstał w czasie ostrego sporu Słowackiego z Mickiewiczem (więcej o tym w opracowaniu "Słowacki kontra Mickiewicz - dwie wersje .Zrozumieć tekst zrozumieć człowieka 2.1 - testy - język polski..

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Kordian.

Przetestuj swoją wiedzę.Geneza utworu i gatunek.. Jak miała na imię kobieta, która towarzyszyła Kordianowi tylko dla pieniędzy i co powiedział jej, by ją sprawdzić?. Uważa się go za próbę rozrachunku Słowackiego z moralnymi i politycznymi problemami Polaków po 1830 r., stanowi też udaną polemikę na gruncie ideowo-artystycznym z Adamem Mickiewiczem.Kordian to dramat Juliusza Słowackiego wydany anonimowo w 1834 roku w Paryżu.. Opisz antyczne dzieło sztuki na podstawie wybranej reprodukcji z podręcznika.. Kartkowka_-_znajomosc_tresci_lektury_-_KORDIAN.pdf Podziel się: Katarzyna Autorka bloga Newsletter.. Jeżeli chcesz otrzymać bezpłatnego e-book'a - "Techniki skutecznego uczenia się", zapisz się na newsletter .Sprawdzian ze znajomości lektury - "Kordian" J.Słowacki 1.Wymień imiona kobiet w życiu Kordiana.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. 2.W jaki sposób Kordian przedostaje się ze szczytu Mont Blanc do Polski?. GENEZA: Kordian został napisany przez Juliusza Słowackiego w roku 1833, w czasie pobytu poety w Genewie, w pensjonacie pani Pattey.Dramat ukazał się drukiem w roku 1834.. Zgłoś uwagę do testu: Inne testy w tej kategorii: Test Witold Gombrowicz FerdydurkeSprawdzian wiadomości o lekturze „Kordian" ujętej w standardach wymagań egzaminacyjnych w liceum na poziomie podstawowym..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt