Streszczenie lektury szewczyk dratewka
Okrutna, złośliwa i przewrotna wiedźma jest jedyną przeszkodą na drodze dwójki bohaterów do ich szczęścia.Panna z wieży - charakterystyka • Szewczyk Dratewka Panna z wieży - piękna, młoda dziewczyna uwięziona przez czarownicę w wieży.. Wędrował od wioski do wioski, od miasta do miasta i za drobną opłatą naprawiał ludziom buty.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Szewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazińskiej - strona 3.. Streszczenie.. Opowiadania 12 Szukaj Dodaj Zaloguj.. szewczyk .Szewczyk Dratewka - tytuł baśni Janiny Porazińskiej opartej na podaniach ludowych.. Nie dość, że zawsze służy pomocą przy naprawie butów, to jeszcze wspomoże każdego, kto znajdzie się w tarapatach - nawet mrówki, którym ktoś zniszczy mrowisko albo pszczoły, zrozpaczone po stracie swojej barci.. a) małe kaczątka b) najstarszy kaczor,,Szewczyk Dratewka" został wydany w 1961 roku, w zbiorze baśni pt. ,,Czarodziejska księga" (inne tytuły utworów z tego zbioru: ,,Siostra siedmiu kruków .Szewczyk Dratewka - Motyw czarownicy/wiedźmy Czarownica - negatywny bohater, często pojawiający się w baśniach..

jak dobrze znasz lekture szewczyk dratewka.

Ubrany w liche odzienie, zniszczone skórzane buty mając za .Masz problem ze zrozumieniem utworu Szewczyk Dratewka?. Czym Szewczyk zgarnął mrówkom mrowisko?. Szewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazińskiej.. Jest odważny, potrafi przeciwstawić się złej wiedźmie.Szewczyk Dratewka z królewną zamieszkali w zamku i wiedli długie i szczęśliwe życie.. Szukaj.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Lektura ta została wydana w 1961 roku w zbiorze baśni pod tytułem „Czarodziejska księga".. a) szył ubrania b) naprawiał garnki c) łatał obuwie 3.. Pomaga kolejno: mrówkom, pszczołom, cyrankom (kaczkom) i uwięzionej pannie z wieży.. Z lektury tej można nauczyć się, że każdy czyn będzie nagrodzony.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Lektury..

b ...jak dobrze znasz lekture szewczyk dratewka.

Przewidywane osiągnięcia uczniów: Uczeń: • dodaje i odejmuje w zakresie 20, • wypowiada się na określony temat, • wyodrębnia wydarzenia w utworze, • ustala kolejność zdarzeń w lekturze, • zwraca uwagę na cechy bohatera godne naśladowania,Test na podstawie lektury „Szewczyk Dratewka" Janiny Porazińskiej 1.. Poczekalnia Ranking Wywiady Facebook Instagram Snapchat.. Quizy Os. .. Seriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda Psychologia.. Głównym bohaterem książki jest: a. czarownica b. księżniczka c. mrówka d. Szewczyk Dratewka 3.Szewczyk Dratewka Autor: Janina Porazińska Dawno, dawno temu żył sobie młody szewczyk - Dratewka.. Choć był biedny, chodził po wsiach i łatał ludziom buty.. Kto podziękował Dratewce w imieniu kaczek?. Zajmował się szyciem butów, ale zajęcie to nie przynosiło mu zbytnich dochodów.. Bohater o dobrym sercu, wrażliwy, współczujący.. Czym zajmował się Szewczyk wędrując od wsi do wsi?. Szewczyk Dratewka - streszczenie, plan wydarzeń.. Get started for free!Szewczyk Dratewka - streszczenie .. Baśń opublikowana została po raz pierwszy w 1961 roku w zbiorze Czarodziejska księga, a w 1973 roku jako samodzielna publikacja.. Tytułowy szewczyk, dzięki pomocy przyjaciół, wykonał prace zlecone przez złą czarownicę i uwolnił wiezioną przez nią dziewczynę.Plik Szewczyk Dratewka.doc na koncie użytkownika aspol • folder lektury kl.2 • Data dodania: 13 wrz 2009Plik Szewczyk Dratewka.doc na koncie użytkownika elmerr1 • folder TEKSTY I Streszczenia LEKTUR • Data dodania: 1 lis 2009 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .Szewczyk Dratewka (179552) - Porazińska Janina - Książka, recenzja, streszczenie Szewczyk Dratewka Porazińska Janina Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Data wydania: b.d Kategoria: Dla dzieci ISBN: 83-10-10937-7 Liczba stron: 21Lektura ta została wydana w 1961 roku w zbiorze baśni pod tytułem „Czarodziejska księga"..

Morał płynący z lektury.

Głównym bohaterem jest Szewczyk Dratewka, młody i ubogi szewc, który jest dobry i niesie pomoc ludziom oraz zwierzętom.. Pewnego dnia szedł przez las i zobaczył zniszczone mrowisko i biegające wokół niego przerażone mrówki.Szewczyk Dratewka to zuch nad zuchy.. Autorem książki „Szewczyk Dratewka" jest: a. Janina Porazińska b. Maria Konopnicka c. Jan Brzechwa d. Julian Tuwim 2.. W czasie jednej z wypraw przytrafiają mu się trzy przygody - natrafia na mrowisko rozrzucone przez .Lektura ta została wydana w 1961 roku w zbiorze baśni pod tytułem „Czarodziejska księga".. Bajka Janiny Porazińskiej opowiada o pewnym biednym rzemieślniku - tytułowym Szewczyku Dratewce - który nieustannie przemierza wsie i miasteczka w poszukiwaniu starych butów do zreperowania.. Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.Szewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazińskiej - strona 2. pomocy na dziś To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać .. Szewczyk Dratewka był biedny jak przysłowiowa mysz kościelna.. Społeczność .. a) kromkę chleba b) dwie bułki c) rogala 2.. Posiadał zaś tylko torbę i skromne ubranie.Szewczyk Dratewka - młody, ubogi szewc, zarabiający na życie łataniem starego obuwia..

W końcu jego…Test ze znajomości lektury „Szewczyk Dratewka" 1.

Głównym bohaterem jest Szewczyk Dratewka, młody i ubogi szewc, który jest dobry i niesie pomoc ludziom oraz zwierzętom.Lektury (19859) Literatura (12837) Obyczaje (3694) Plastyka (19046) Poezja (12539) .. szewczyk dratewka streszczenie?. Jak każda baśń, tak i „Szewczyk Dratewka" ma swoje przesłanie..Komentarze

Brak komentarzy.