Rozprawka na temat kreona
W pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie.. Dopytaj ; .. Kreon natomiast popiera prawo ludzkie, ktore według niego oznacza, iz czlowiek ma prawo ukarac zdrajcę.Obydwoje byli bardzo uparci i zawzięci.. Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., Kto miał rację Antygona, czy Kreon?. Hajmon próbował wpłynąć na zmianę decyzji ojca, jednak Kreon był wyjątkowo uparty i nie zwracał uwagi na aluzje syna.W poprzednich latach na próbnej maturze z Operonem uczniowie musieli wykazać się m.in. znajomością "Lalki" Bolesława Prusa.. Antygona za wszelką cenę chce pochowac brata.. Jego lekkomyślność i brak wyobraźni spowodowały samobójstwo syna, żony i siostrzenicy.. Kreon jako władca państwa stojący na straży ustanowionych przez siebie prac, kieruje się poczuciem odpowiedzialności i sprawiedliwości.. Podobne tematy: Kto ma rację Kreon czy Antygona rozprawka.Jego stosunek do żony określony jest zaledwie w kilku zdaniach:, „czego zażąda, to uzyskać może", „ złożę brzemienia część na twe ramiona.. To Antygona zwyciężyła ten .Kto ma rację Kreon czy Antygona rozprawka Podobne tematy.. ROZPRAWKA: Uzasadnij, że "Antygona" Sofoklesa jest dramatem antycznym.. Dlatego uwazam, ze ta rozprawka to tylko formalne stwierdzenie faktow.. PrzypisyTo dlatego Kreon jest taki nieugięty - on jest naprawdę przekonany o swej .Zadanie: napisz rozprawkę na temat quot czy antygona i kreon zachowali się w porządku wobec siebie i prawa quot Rozwiązanie: moim zdaniem antygona i kreon nie zachowali się wporządku wobec siebie oraz prawa postaramAntygona ginie, ale klęskę ponosi Kreon .Rozprawka na temat: Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że „Sonety krymskie" nie są jedynie pięknym opisem przyrody, ale także utworami wyrażającymi prawdę o człowieku, który stanął oko w oko z ..

Z pośród 2 tematów wybierz 1 1.

Broniąc stanowiska Antygony, chciałabym przytoczyć kilka ważnych argumentów.Antygona i Kreon jako bohaterowie tragiczni - rozprawka.. Proszę choćby o link z podobnym tematem.Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziZadanie: napisz rozprawkę na temat quot czy antygona i kreon zachowali się w porządku wobec siebie i prawa quot Rozwiązanie: moim zdaniem antygona i kreon nie zachowali się wporządku wobec siebie oraz prawa postaramUważała ona, że Kreon nie miał prawa wydawać takiego zakazu.. „Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić" to jej hasło - miłość do brata jest dla niej najważniejsza, nie złamała zakazu ze względu na nienawiść do Kreona.Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Oskarżam kreona rozprawka.. Ale mysle, ze jesli chcesz pisac ten temat, to idziesz dobrym tropem i zycze powodzenia :)Antygona rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon?. Κρέων Kréōn, łac. Creon 'władca') - w mitologii greckiej król Teb.. Był bratem Jokasty, mężem Eurydyki i ojcem Pyrry, Hajmona, Megary oraz Menojkeusa.Dwukrotnie obejmował tron w Tebach: raz po zamordowanym szwagrze, Lajosie, drugi raz po wyprawie siedmiu przeciw Tebom..

Oprócz: Oskarżam kreona rozprawka.

Główne ich części: "Rozwinięcie - analiza fragmentu z arkusza" zostały napisana bez odwoływania się do całości lektury.. Utwór powstał w 440 r. p.n.e., ale mimo, że od tego czasu upłynęło już 2400 lat, nadal przemawia .Rozważ ten problem w formie rozprawki w której przedstawisz swoje stanowisko.. Antygona jest utworem przystosowanym do wystawiania na scenie.. rozprawka na temat kazda chwila sprzyja bohaterstwu żółta twarz streszczenie przygody sherlocka holmesa żółta twarz streszczenieSpowodowało to ciąg tragicznych wydarzeń: Antygona zostaje skazana na śmierć przez apodyktycznego władcę Teb.. To celowy zabieg, ponieważ na .Kreon był władcą despotycznym i ślepo zapatrzonym w siebie.. Została napisana w starożytności, ale jest tragedia ponadczasową.. oraz Kreona - bezwzględnego władcy, który kierując się dobrem państwa i racjami rozumu, skazał zdrajcę na dotkliwą karę.. Dla niej najważniejsze jest prawo naturalne i posłuszeństwo wobec bogów.. Córka Edypa, wybiera działanie w zgodzie z sumieniem, lecz wbrew zarządzeniu władcy: pomimo zakazu, wydanego przez panującego w Tebach jej wuja Kreona, dokonuje pochówku poległego w wojnie brata.No i wiadomo ze gdyby zakonczenie mialo byc inne to albo kreon, albo antygona musieliby odstapic od swoich pogladow, a w obydwu przypadkach wiazaloby sie to z utrata honoru..

Musieli także napisać rozprawkę na temat "Wola człowieka czy ...I.

Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Rozprawka na temat Kreona.. powiesc ''Antygona'' obrona Kreona.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Bo któż w nieszczęściu jest bliższy niż żona?. Kreon, choć władca, traci najbliższych i zostaje sam z poczuciem winy.Rozprawka na temat: Antygona jako przykład tragedii antycznej .. Jednak Antygona sprzeciwliła się zakazowi i pochowała swojego brata, za co została skazana na karę śmierci.Rozprawka na podstawie Antygony.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.Rozprawka problemowa poradnik część 1 | część 2 Rozprawka problemowa przykłady.. Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. Tylko ona zareagowała na okrucieństwo Kreona i .Utwór ten miał zapewne na celu zaprotestowanie przeciwko temu, przeciwko ludziom myślących i zachowującym się jak Kreon, przeciwko tyranom.. kto miał racje kreon czy antygona?Zadanie: napisz rozprawkę na temat quot czy antygona i kreon zachowali się w porządku wobec siebie i prawa quot Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki .Kto ma rację - Kreon czy Antygona.. Na wieść o tym jego syn Hajmon, który jest narzeczonym Antygony, jak i żona Kreona, Eurydyka popełniają samobójstwo..

podaj 2 cechy wyglądu oraz napisz swoją opinię na temat przysz.

Uważam, że powody dla których Antygona przeciwstawiła się władzy Kreona w imię honoru rodziny były słuszne i są godne szacunku.. Główną bohaterka jest Antygona, która wbrew rozkazowi króla, zamierza pogrzebać swojego brata.Despotyczne rządy Kreona nie podobały się ludowi Teb, ale nikt nie odważył się sprzeciwić tyranowi.. Sądzę, iż powody, którymi kierowała się Antygona podejmując taką, a nie inną decyzję są szlachetne i zasługują na szacunek.. Uważał, że jako król ma zawsze rację, a podwładni powinni jedynie być mu posłuszni.. Przekonany o swoich racjach, nie ulegał sugestiom poddanych czy rodziny.. Na przykładzie sformułowanych do ćwiczeń tematów przeanalizuj przykładowe rozprawki.. Portal z którmy zaliczsz maturę.. Tylko ona zareagowała na.Jestem całkowicie przekonana, że Antygona postąpił słusznie buntując się przeciwko zakazowi Kreona.. Rozwinięcie każdego z nich będzie wymagało napisania wypowiedzi o charakterze argumentacyjnym: rozprawki problemowej lub interpretacji tekstu poetyckiego.Kreon (gr.. ", „do ciebie zatem (Kreona) z prośbą i nakazem zwracam się takim: tę w domu pochowaj, boś jej najbliższy".Poznajemy ją, gdy po śmierci swoich dwóch braci, Eteoklesa i Polinika, rozmawia z siostrą Ismeną na temat pochówku drugiego ze zmarłych.. W pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie Uważam że powody dla których Antygona przeciwstawiła się władzy Kreona w imię honoru rodziny były słuszne i są .. Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. O rozprawce maturalnej Na maturze z języka polskiego od roku 2015 na poziomie podstawowym zdający będą mieli do wyboru dwa tematy wypracowań.. ROZPRAWKA: Kreon czy Antygona - na czyją korzyść przechyla się szala racji?. Uważa, że jest to jej .ANTYGONA postać tragiczna..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt