Charakterystyka antygony w punktach
Tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa pt. „ Antygona " jest właśnie Antygona z rodu Labdajkidów , córka Edypa i Jokasty.. 2010-03-28 15:17:27 Charakterystyka Antygony lub Kreona 2009-10-23 16:13:16 Charakterystyka Antygony i kreona 2010-11-23 19:15:38(2/2) Charakterystyka Antygony, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie.. Poznajemy ją w momencie moralnych rozterek.Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.. ROZWINIĘCIE [w modelowej charakterystyce zajmuje około 2/3 objętości tekstu]: 1. wygląd zewnętrzny: tutaj opisujemy, jak postać wygląda.Antygona - pozostali bohaterowie, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie.. Zachowanie Antygony w sytłacji krańcowej: AntygonaMieszka w Petersburgu, w wynajmowanym skromnym pokoiku.. Jest ona młodą dziewczyną, narzeczoną Hajmona.. Antygona wiedziała czego chce oraz była pewna swoich racji.Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.. Buntuje się przeciwko swemu przeznaczeniu, ale zaznacza, że jeśli jest ono zrządzeniem bogów, postara się „znieść w ciszy cierpienie".Charakterystyka Antygony - notatka w punktach.. 85% Charakterystyka Antygony; 83% Charakterystyka Antygony - notatka w punktach; 81% Charakterystyka porównawcza Antygony i Ismeny; 83% Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.. Zwiedziony przepowiedniami czarownic zabija Dunkana..

Oprócz: Antygona w punktach losy antygony.

Antygona jest siostrą Ismeny oraz tragicznie zmarłych Polinejkesa i Eteokla.. Jest ona młodą dziewczyną, narzeczoną Hajmona.. Antygona jest siostrą Ismeny oraz tragicznie zmarłych Polinejkesa i Eteokla.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: drzewo genealogiczne bohaterów wesela Lekturowe karty pracy balladyna opisz obraz rene magritte powielanie zabronione .. charakterystyka eryki z opowiadania rodzinne dylematy zredaguj charakterystykę zuzanny lub eryki Wzoruj się na linkach a napewno napiszesz _____ Jeśli ci .Antygona pochodziła z rodu Labdakidów, nad którym ciążyła klątwa, dlatego też zdarzały się w tej rodzinie różnego rodzaju nieszczęścia.. Dotkliwie odczuwa swoje osamotnienie.Zadanie: napisz charakterystykę antygony sofoklesa w czterech Rozwiązanie:bohaterką dramatu sofoklesa pt ,,antygona 39 39 jest antygona pochodzi ona z rodu labdaików jest siostrą ismeny oraz zmarłych okrutnie poliejksa oraz etedela ta młoda, pełna życia dziewczyna została narzeczoną swego ukochanego hajmona antygona to piękna i zakochana kobieta, która bardzo by chciała żyć .Antygona nie zgadzała się z tym, że Kreon uważa, że może karać ludzi według praw ziemskiego, ogólnego, ona uważała, że wymierzać karę powinni bogowie, a niej ludzie.. Książęce cechy to przede wszystkim godność w każdej sytuacji oraz to, że miała w sobie dużo dumy..

Nie pozwolił Antygonie go podważyć.Charakterystyka Antygony - notatka w punktach.

Antygona jest siostrą Ismeny oraz tragicznie zmarłych Polinejkesa i Eteokla.. 84% Charakterystyka AntygonyStarał się rządzić sprawiedliwie.. Tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa pt. „ Antygona " jest właśnie Antygona z rodu Labdajkidów , córka Edypa i Jokasty.. Ostatecznie zhańbiony jako władca i jako człowiek ginie w pojedynku z Makdufem.. Jego nazwisko jest pochodzenia greckiego i tłumaczy się jako chciwiec, sknera, człowiek drapieżny z zakrzywionym palcami, co wskazuje na cechy bohatera.. Poznajemy ją w momencie moralnych rozterek.Harpagon jest tytułowym bohaterem komedii Moliera pt. "Skąpiec".. Cechy charakteru - sposób zachowywania się w różnych sytuacjach, ogólne cechy charakteru - usposobienie .Charakterystyka Antygony lub Kreona 2009-10-23 16:13:16; napisze mi ktoś na jutro charakterystyka porównawcza antygony i kreona błagam!. Choćby takie, że ojciec naszej bohaterki zabił swego rodziciela i pojął za żonę własna matkę, Jokastę, z tego właśnie, kazirodczego, związku przyszła na świat Antygona, a także Polinejkes i Eteokles.Antygona-Tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa pt. „ Antygona " jest właśnie Antygona z rodu Labdajkidów , córka Edypa i Jokasty.. zadanie dodane 15 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika proste321 ( 190 ) [Szkoła podstawowa] lekturaPrzydatność 70% Charakterystyka Antygony..

Poznajemy ją w momencie moralnych rozterek.Antygona w punktach losy antygony.

Był obiektywny.. Charakterystyka Poznajemy ją w momencie moralnych rozterek.Przydatność 70% Charakterystyka Antygony.. Hajmon - syn Kreona, narzeczony Antygony.. Chciał być jak najlepszym władcą, lecz jego poglądy i zasady zmuszały go do bycia w pewnych momentach bezwzględnym i okrutnym.. 2012-10-12 22:17:15; charakterystyka antygony .Antygona jest tytułową bohaterką tragedii Sofoklesa, córką króla Edypa, na którym ciąży klątwa.. Tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa pt. „ Antygona " jest właśnie Antygona z rodu Labdajkidów , córka Edypa i Jokasty.. Nie zważając na pokrewieństwo z Antygoną, wydał na nią bardzo surowy wyrok.. Autor nie opisuje wyglądu Harpagona, choć są pewne małe wzmianki, które pozwalają stwierdzić, że .Przydatność 70% Charakterystyka Antygony.. 2010-10-17 13:58:12; Charakterystyka Antygony i kreona 2010-11-23 19:15:38; charakterystyka antygony 2009-09-30 17:03:12; lektóra "Antygona" Charakterystyka Antygony 2011-02-19 15:56:18Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.. Poznajemy ją w momencie moralnych rozterek.Wsławił się w bitwie z Norwegami, których wspierał tan Kawdoru.. Mieszka w Paryżu..

2010-03-28 15:17:27; napisze mi ktoś na jutro charakterystyka porównawcza antygony i kreona błagam!

Ostatecznie w akcie rozpaczy okalecza się wybijając sobie oczy.lektóra "Antygona" Charakterystyka Antygony 2011-02-19 15:56:18 Najnowsze bez odpowiedzi Wymyśl dalszy ciąg wydarzeń tekstu Andrzeja Pilipiuka samolot do dalekiego kraju 2020-05-29 13:47:51Losy antygony w punktach.. Troszczył się o swój lud i autorytet.. Czuje żal, ponieważ odchodzi przedwcześnie nie zaznawszy radości i szczęścia małżeńskiego.. Jest ona młodą dziewczyną, narzeczoną Hajmona.. Jest ona młodą dziewczyną, narzeczoną Hajmona.. Wspomina przekleństwo ciążące nad jej rodem, porównuje się z cierpiącą po stracie dzieci Niobe.. Od tego momentu bohater przeżywa tragizm swojej postaci, okazuje się być bezsilny wobec wyroków boskich.. Jego cechy charakteru poznajemy głównie po rozmowie z ojcem.. Antygona reprezentuje postawę osoby, które zawsze postępuje zgodnie ze swoimi zasadami, choćby te zasady miały mieć dla niej tragiczne skutki.Antygona była zaręczona z Hajmonem, który był synem Kreona, władcy Teb.. Bardzo kocha Antygonę, boi się o jej życie i występuje w jej obronie.Charakterystyka postaci powinna składać się z następujących elementów: 1.. Przedstawienie postaci - imię i nazwisko - wiek, miejsce zamieszkania - wykształcenie 2.. Bohater jest sześćdziesięcioletnim wdowcem.. poleca 83 % .. Tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa pt. „ Antygona " jest właśnie Antygona z rodu Labdajkidów , córka Edypa i Jokasty.. Antygona jest siostrą Ismeny oraz tragicznie zmarłych Polinejkesa i Eteokla.. Nie pracuje, pozostaje na utrzymaniu matki, Pulcherii Aleksandrowny.. Tragiczne wydarzenia rodzinne - najazd jednego z braci na drugiego w walce o władzę - postawiły ją w sytuacji trudnego wyboru.Przydatność 70% Charakterystyka Antygony.. śmierci - stosunek do rodzeństwa: miłość do braci; miłość do siostry, ale tylko widzianej na własną miarę, pogarda do słabej i lękliwej.. Jest ona młodą dziewczyną, narzeczoną Hajmona.. To po nim właśnie otrzymał, za swoje bohaterstwo na polu walki, ten tytuł Makbet.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Następnie w Tebach żeni się z wdową po Lajosie, Jokastą - jest to tak naprawdę jego biologiczna matka, wypełnia więc drugą część przepowiedni.. Antygona przypomina mi księżniczkę, zresztą była nią z pochodzenia.. Ta zbrodnia pociąga za sobą następne.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Cechy wyglądu - budowa, kolor oczu, włosów itp. - sposób poruszania się, mówienia - sposób ubierania się 3..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt