Sprawdzian z lektury zemsta
Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Serwis internetowy, z kt rego korzystasz, u ywa plik w cookies.. Podobne działy .. Kobieta, z którą chce się ożenić Cześnik.. Jakie warunki miał spełnić Papkin, by móc ożenić się z Klarą.. Cześnik na wieść o tym postanawia zwabić do siebie młodzieńca.. "Zemsta" - przetestuj swoją wiedzę.. Kto jako pierwszy wypowiada się w tym utworze?. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Przekonaj się, ile wciąż pamiętasz z tej lektury!. Czyje to powiedzenie: Mocium panie?. .Zemsta - Aleksander Fredro - streszczenie i opracowanie.. S to pliki instalowane w urz dzeniach ko cowych os b korzystaj cych z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jako ci wiadczonych us ug w tym dostosowania tre ci serwisu do preferencji u ytkownika, utrzymania sesji u ytkownika oraz dla cel w statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania tre ci .Zemsta Dane lektury: Komedia - oparta o konflikt i jego rozwiązanie, intrygę, kontrast, komizm słowa, postaci i sytuacji.. mam nadzieje ze bede go mial na polaku :D.. Pomyliłeś się przekreśl i zapisz poprawnie.. Literatura "Quo vadis" - test znajomości lektury Literatura "Latarnik" - test znajomości lektury .Potrzebuje opisu Rejenta z lektury pt." Zemsta Aleksandra Fredry " 2010-10-18 17:05:17; Czym jest tytułowa ,, Zemsta" z książki Aleksandra Fredry?.

Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.

[przypis redakcy ny] ²⁸spaźnia—formaniedokonanaodczasownika:spóźnić.Dziśużywasięformy:spóźnia.. 2010-05-10 20:33:39Zemsta to komedia Aleksandra Fredry, która została wystawiona po raz pierwszy w teatrze w roku 1834, natomiast pierwsze wydanie książkowe ukazało się cztery lata później.. Historia oparta jest na autentycznych wydarzeniach, które autor znalazł opisane w dokumentach swojej żony.. 2012-03-14 16:28:44; Jakie pytania może zadawać polonistka przy lekturze " Zemsta" Aleksandra Fredra ?. Lekcja powinna być przeprowadzona ok. dwa tygodnie przed omawianiem lektury.. Pamiętaj wszystkie zadania są ważne.Sprawdzian z treści lektury " Zemsta" 1.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.. Tagi dla tego testu: książki gimnazjum, Zemsta,Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. Gatunek: komedia.. Powstała w romantyzmie i w czasach współczesnych autorowi się rozgrywa.. Zawiera 9 pytań.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Gerwazy daj gwintówkę!SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI PO OMÓWIENIU ZEMSTY imię i nazwisko klasa data 1.. Skomentuj.. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu..

Literatura Test z lektury "Zemsta" - poziom trudny.

Punkt kulminacyjny „Zemsty" następuje, gdy: a) Wacław żeni się z Klarąpoczta.anka / szkoła / polski / lektury / Zemsta / zemsta testy z odpowiedziami.docx Download: zemsta testy z odpowiedziami.docx.. .Sprawdzian wiadomości z lektury pt. Są to testy wiedzy, ale też quizy rozrywkowe, ankiety z .Quiz będzie o książce ,,Zemsta" składający się z 10 pytań.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Zemsta no jakoś nikt nie pomyslał o założeniu funtesta z lektury, więc ja wam pomogę.²⁷wzięty z błonia — tzn. młody (źrebaki do lat trzech lub pięciu przebywały swobodnie w stadninie, na błoniu), eszcze nie u eżdżony, dziki.. Pobierz.. 9247 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Nie używaj korektora, ołówka.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Do jakiego rodzaju literackiego zalicza się ,,Zemsta''Graficzna notatka z lektury "Zemsta" (bohaterowie) 10 MB Graficzne notatki z lektur, Karty pracy, Mapy myśli, Notatki z lekcji, Opracowania lektur, Schemat do uzupełnienia Zaloguj się, żeby mieć dostęp do zasobów.. Nowość \ Klasa 7 \ 3.. Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety..

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test z lektury „Zemsta".

Tylko spojrzę, każda moja - kto to powiedział?. Nawiązuje do prawdziwego sporu z XVII wieku - pomiędzy dwoma współwłaścicielami zamku w Odrzykoniu - Firlejem i Skotnickim.Test Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery 3 Test Średniowiecze 3 Test Zbrodnia i kara - Fiodor Dostojewski 3 Test Hamlet - William Szekspir 2 Test Zemsta - Aleksander Fredro 3 Test W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 3"Zemsta", Aleksander Fredro - test z lektury.. 1 Na czym polega kryzcja filozoficzny i religijny w trenach kochanowskiego 2 Jaki obraz władzcy ukazany jest w piesni 14 wy którzy 3 Wybierz z Pieśni kochanowskiego sytuacje dotyczącą losu i wyjaśnij 2020 .. "Zemsta" - sprawdzian ze znajmości lektury.. Udostępnij.. Czyją własnością jest Artemiza?. Zapraszam do rozwiązywania testu.. Kto śpiewa przy akompaniamencie angielskiej gitary piosenkę o .Aleksander Fredro - Zemsta Lektura - Sprawdź swoją wiedzę <br> *Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym myślnikiem dostajesz zero punktów..

Literatura "Zemsta" - test znajomości lektury.

Klara młoda, płocha, a Postolina wdowa doświadczona, zna proporcją(…) i nie każe fircykować.Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała?. 5.0 / 5 (1 głos) Komentarze: Teele napisano 20.03.2013 21:01. zgłoś do usunięcia.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. O co pokłócili się dwaj bohaterowie utworu.. Sprawdzian.. Wdowa chce poślubić Wacława.. Odpowiedzi zaznaczaj na karcie odpowiedzi.. - Podstolina zrywa zaręczyny z Cześnikiem.. Język polski.. Zemsta autorstwa Aleksandra hr.. Dorota 5 lat temu.. Informuje go o tym w liście przyniesionym przez Papkina.. Aby .Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1.. Wypisz 2 cechy, które je łączą i 2 — które różnią.Knyps z czubkiem 2020-06-19 11:02:07 Stanisław Grochowiak "Telewizor" 2020-06-18 00:39:54 Plisss Pomocccyy na 20 potrzebuje helppp !. Literatura "Opowieść wigilijna" - test znajomości lektury.. Głównymi bohaterami są Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek.1 TEST SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOSCI Z LITERATURY DLA KLASY I GIMNAZJUM BUDOWA DRAMATU NA PRZYKŁADZIE LEKTURY ZEMSTA A. FREDRY Przeczytaj uważnie każde polecenie.. Literatura Test z lektury "Zemsta" - poziom trudny .Zestaw dotyczy lektury z gwiazdką, czyli obowiązkowej dla III etapu kształcenia.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Sprawdzian.. Rozpocznij quiz.. Kto mówi te słowa: " Hej!. Test sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry.. Na początku lekcji uczniowie otrzymują gazetkę „Fredro i jego „Zemsta" - w gazetce znajdują się informacje niezbędne do wykonania zadań.Play this game to review Other.. [przypisredakcy ny] ZemstaSerwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Zawiera 32 pytań..Komentarze

Brak komentarzy.