Wymyśl lekcje w akademii pana kleksa




Spróbuj przewidzieć, czy zgodziłby się, czy odmówiłby udziału w ząjęciach.. 2012-10-15 17:23:32; Opis .Akademia pana Kleksa - książka dla dzieci napisana przez Jana Brzechwę i wydana w 1946 roku.. Opiekuje się nimi pan Kleks z pomocą Mateusza - uczonego szpaka .Przygotowałam dla dzieci pięć „lekcji" w akademii, będących stacjami zadaniowymi.. Zapisz trzy zdania o panu Kleksie.. gr.3 Pan Kleks i jego niezwykłe umiejętności.. Jest to historia dwunastoletniego, niesfornego, rudego Adasia Niezgódki, który zostaje umieszczony w tytułowej akademii wraz z dwudziestoma trzema innymi chłopcami - wszyscy o imionach zaczynających się na literę A.. Dziś prawdopodobnie zostałby uznany za szaleńca i osadzony w zakładzie zamkniętym.. Sam natomiast zajmował się przygotowaniem posiłków.. Kiedy mieszkał w domu nic mu się nie udawało.. Ciekawe, jaką niezwykłą lekcję moglibyście zaprojektować.Wymyśl i opisz jakąś ciekawą lekcje która mogła by odbywać się w akademii Pana Kleksa 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 28.11.2017 (15:48) bernacha44 28.11.2017 (17:17)Przed lekcją najwygodniej przydzielić uczniów do grup.. , książę - Szpak Mateusz jako człowiek to., lalka - Alojzy to nie człowiek lecz., piegi - Jaki był przysmak pana Kleksa?, kleksografia - Jedna z najciekawszych lekcji w Akademii.. Mateusz odrabia z nami lekcje i często zastępuje pana Kleksa w szkole, gdy pan Kleks idzie łapać motyle na drugie śniadanie..

gr.4 Nauka i życie w akademii.

Kim jest pan Kleks?. Przydział zadań w grupach-osoby opracowujące instrukcję-osoby zajmujące się grafiką-osoby dokonujące korekty .a) jak w normalnej szkole b) niebyło takej lekcji c) chłopcy kopali globus i wykrzykiwali tę nazwę, gdzie dotknęli trzewikiem d) nie wiadomo 9) Ile furtek do bajek było w ogrodzeniu Akademii?. Pomocy Odpowiedzcie szybko dNarysuj plan Akademii i opisz jedną z jej sal lub ogród (1 strona).. Pan Kleks pokazał im, w jaki sposób należy rozplątywać litery i łączyć je w długie nitki, które nawijali na szpulki.. W Akademii pana Kleksa nie ma żadnej służby i wszystkie niezbędne .Gdy wrócili do Akademii, okazało się, że wszędzie było pełno much.. Punktualnie o piątej rano do sypialni chłopców wlatywał Mateusz i otwierał specjalne śluzy, rozmieszczone dokładnie nad ich łóżkami.. Nigdzie chłopcy nie uczą się tak chętnie, jak w Akademii pana Kleksa.. Redakcja Napisano 30 lipca 2020.. Regulamin Uczniowski (od 7 do 13 punktów).. Chłopcy .co się robiło na lekcji kleksografii w akademii pana kleksa i jakie jeszcze były inne lekcje napiszcie jakie były i napiszcie dany fragment książki o tej lekcji i innych.. Mają to być takie zdania, które można by zamieścić w encyklopedii.Akcja wydarzeń toczy się najprawdopodobniej w czasach współczesnych autorowi - są to lata 50. i 60..

gr.1 Przygody Adasia w akademii.

Pomoce - plansza ze wzorem przepisu, instrukcja dla ucznia.. Pan Kleks zamknął się z nim w gabinecie, by porozmawiać.Świat przedstawiony w „Akademii pana Kleksa" jest światem baśniowym.. gr.5 Problemy pana Kleksa.. Wydarzenia dzieją się w tytułowej Akademii mieszczącej się na ulicy Czekoladowej.prosze o pomoc bo mam zadanie z polaka jakie lekcje odbywaly sie w Akademii pana Kleksa help !. W „Akademii Pana Kleksa" opisano niezwykłe zajęcia - kleksografię (też sobie taką zrobimy), leczenie chorych sprzętów, a także geografię polegającą na graniu piłką - globusem.. Przydział zadań dla grup.. W trakcie zajęć młodzi adepci szkoły pana Kleksa sprawdzą się w tworzeniu instrukcji, zmierzą się z opisem miejsca i postaci, pracując na konkretnych fragmentach lektury, przećwiczą redagowanie kartek pocztowych oraz zadawanie celowych i wnikliwych pytań.Opis nauki w Akademii pana Kleksa, Dzień w Akademii pana Kleksa rozpoczynał się bardzo wcześnie.. Uzasadnij odpowiedź.. Wy, uczniowie, najlepiej znacie się na lekcjach.. 0 ocen | na tak 0%.. 2011-04-03 12:06:06 Audiobook " Akademia Pana Kleksa " 2013-09-05 18:57:08 Opis Akademii Pana Kleksa 2011-04-13 17:54:31Jak wyglądała lekcja geografii w Akademii Pana Kleksa..

2021-01-03 23:56:52;Jakie lekcje odbywaly sie w Akademii pana Kleksa?

Przede wszystkim nigdy nie wiadomo, co pan Kleks danego dnia wymyśli, a po wtóre - wszystko, czego się uczymy, jest ogromnie ciekawe i zabawne.. Z otworów wprost na nosy śpiących chłopców skapywała zimna woda.- Proszę, tu Akademia pana Kleksa.. Oczywiście, że obcy nie mogą go wcale zrozumieć, ale pan Kleks i jego uczniowie porozumiewają się z nim doskonale.. Chłopcy uczą się tam poprzez zabawę i śmiech, np. na lekcji geografii grają w piłkę.. Pan Kleks słynął z nieortodoksyjnego podejścia do kwestii nauczania.. , szkoła .. Ta oraz inne bajki - streszczenie Adaś Niezgódka miał dwanaście lat i od sześciu miesięcy był uczniem Akademii pana Kleksa.. Cóż, obecnie nie kształci się w dzieciach wyobraźni, ale raczej narzuca wzorce myślenia.1.. , Mateusz - Kto rano budził chłopców w Akademii?, Niezgódka - Nazwisko chłopca, który opowiada o zdarzeniach.. Wstęp do kuchni był surowo zabroniony dla uczniów do dnia, w którym pan Kleks wyznaczył Adasia na swojego pomocnika.. Kuchnia pana Kleksa W Akademii chłopcy musieli sami wykonywać niezbędne czynności i pan Kleks każdemu z nich przydzielił określoną funkcję.. L. Wymyśl propozycje sportów i rozrywek dla jedynaka.. Wchodząc do sali, dzieci losowały z woreczka kolorowe kleksy (w 5 kolorach), co pomogło podzielić je na 5 grup..

Pan Kleks wymyślił więc muchołapkę - bańki z mydła i gumy arabskiej, do których muchy się przyklejały.

Uzasadnij odpowiedź.. Po przędzeniu liter w książkach pozostawały puste stronice.Lekcje rozpoczynają się o siódmej rano.. a) 100 b) 7 c) 20 d) nie wiadomo 10) Kto napisał Akademię Pana Kleksa a) J.K.Roling b) Bracia Grimm c) Jan Brzechwa d) Hans CHristian AndersenOpowieść o niezwykłej Akademii pana Kleksa jest głównym wątkiem powieści Jana Brzechwy.. Podobne pytania.. Przebieg zajęć: I.. Nauczyciel informuje dzieci, że dzisiejszą lekcję spędzą w kuchni pana .Opisywanie powstałym kleksów atramentowych., Lekcja przędzenia liter - Uczniowie rozplątują litery i nawijają je na szpulki., Nauka leczenia chorych sprzętów - Pan Kleks pokazuje jak naprawiać chore sprzęty., Lekcja geografii na świeżym powietrzu - Gra w piłkę globusem., Obiad - Posiłek przygotowywany przez pana Kleksa .W szkole pana Kleksa nie ma stopni - największym wyróżnieniem jest otrzymanie jednego z piegów, zaś karą noszenie żółtego krawata w grochy.. Uczniowie zauważyli, że w gabinecie pana Kleksa śpi golarz Filip.. Ach, prawda!Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Wyobraź sobie że jesteś uczniem Akabemii pana Kleksa .Wymyśl niezwykły przedmiot (lekcje,którego chcielibyście uczyć się w nowej szkole .. Jej narratorem jest dwunastoletni Adaś Niezgódka, uczeń pana Kleksa, który w pamiętniku stara się opisać to, co dzieje się w szkole, w której uczy się od sześciu miesięcy.Zadanie: lekcje w akademi były niezwykłe i pomysłowe pan kleks codziennie wymyślał coś nowego napisz kila zdań ,jak wyobrażasz sobie taką lekcję w twojej Rozwiązanie: bardzo spodobała mi się lekcja geografii prowadzona w akademii pana kleksa bardzo1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy: a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) W akademii uczyło się: a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch uczniów c) dwudziestu czterech uczniów d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4 .Po lekcji kleksografii chłopcy uczyli się przędzenia liter.. Plan lekcji.. Świadczą o tym jego elementy: a) bliżej nieokreślone czas i miejsce wydarzeń, b) występowanie realistycznych (np. Adaś Niezgódka) i fantastycznych postaci (np. pan Kleks, Tomcio Paluch, Śpiąca Królewna) oraz zdarzeń,Scenariusz lekcji języka polskiego Temat: W kuchni pana Kleksa Cele lekcji językiem ucznia: - przypomnisz sobie treść lektury, - będziesz umiał samodzielnie pisać przepis kulinarny.. Krótko opisz zasady pracy ) lub zabaw na tej lekcji.Jak to napisać ?. Konferencja prasowa.. 0 0 Odpowiedz.. "Akademia Pana Kleksa" była szkołą dla [chłopców]., Pan Kleks miał [długą brodę]., W Akademii Pana Kleksa uczyli się chłopcy, których imiona zaczynały się na literę [A]., Szpak Mateusz tak naprawdę był [księciem]., Pan Kleks do gotowania wykorzystywał [różnokolorowe farby]., Głównym bohaterem filmu jest [Adaś Niezgódka]., Pan Kleks miał na imię [Ambroży]., Chłopcy .Filip - Imię golarza..



Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt