Napisz sprawozdanie z lektury katarynka
Henryk Sienkiewicz; Bolesław Prus;.Śpiąca królewna.. Był to drobny urzędniczek, który na naczelników wydziałów patrzył z takim podziwem jak podróżnik na Tatry.Test online z odpowiedziami, składa się z 14 pytań.. Nienawidził jednak kataryniarzy tak bardzo, że gotów był stoczyć pojedynek z osobą odpowiedzialną za przesłanie ich pod okna mecenasa.. Zawiera 14 pytań.. Gdy był młody, spotykał się z wieloma dziewczętami.. - sprawdź na mediamarkt.pl Katarynka.. Lektury szkolne.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Napisz list do Adama Mickiewicza od Maryli Wereszczakówny.Opisz antyczne dzieło sztuki na podstawie wybranej reprodukcji z podręcznika.. Tomasz nie założył rodziny, mimo iż był przystojnym mężczyzną.. Ich mieszkanie widoczne jest z okien gabinetu adwokata.Serwis zamknięty.. Akcja utworu dzieje się w XIX-wiecznej Warszawie.Opis fabuły.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się / Załóż konto.. Na ulicy Miodowej co dzień około południa można było spotkać jegomościa w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskiej.. Ciekawie byłoby żyć w średniowieczu ( opowiadanie z narracją pierwszoosobową ).Lektury.. 20gr otrzymywał za wpuszczenie go otworzenie bramy wieczorem, a 10zł dostawał za niewpuszczenie kataryniarzy.Napisz sprawozdanie z noweli B. Prusa pt. ,,Katarynka".. Na ulicy Miodowej co dzień około południa można było spotkać jegomościa w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskiej..

Kto jest autorem lektury "Katarynka"?

Był miłośnikiem sztuki.. Latem nosił on wy-Stró kwintne, ciemnogranatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty.Był mecenasem (czyli adwokatem), którego powszechnie poważano i ceniono.. Ponieważ dobrze wykonywał swój zawód, nie brakowało mu pracy i wiódł dostatnie życie.. Na początku lektury dowiadujemy się jedynie, że pan Tomasz mieszka w Warszawie, o czym informują nas nazwy ulic i placów, którymi lubił przechadzać się mężczyzna.Katarynka - streszczenie utworu Bolesława Prusa.. Lektura z opracowaniem, Lektury - opinie, cena - sklep mediamarkt.plKatarynka Na ulicy Miodowe co dzień około południa można było spotkać egomościa¹ w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskie.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się / Załóż konto.. Całymi dniami siedziała i nudziła się.. Napisz do nas.. Miejsce i czas wydania.. Był on osobą niezwykle wyrozumiałą i doceniającą piękno sztuki.. pytanie 1 z 15.. Katarynka - opracowanie, problematyka, bohaterowie.. Quizy Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Latem nosił on wykwintne, ciemnogranatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty połyskujące jak zwierciadła - i - nieco wyszarzany cylinder.Bolesław Prus Katarynka 1..

W tym quizie sprawdzisz ile wiesz o lekturze "katarynka"!

Sprawozdanie z wydarzeń we wstępie powinno zawierać informacje na temat tego, co się wydarzyło, kiedy, gdzie, kim byli uczestnicy.Sprawozdanie jest chronologicznym przedstawieniem przebiegu zdarzeń, których autor sprawozdania był świadkiem.. Któregoś razu, gdy pan Tomasz był bardzo zajęty w swym gabinecie, usłyszał dźwięki katarynki.. Może mieć charakter ustny lub pisemny.. Mieszka samotnie w sześciopokojowym mieszkaniu.. Która Dobra Wróżka z bajki "Śpiąca królewna" osłabiła klątwę Czarownicy?. Wpadł w wielką złość.. Wiedli spokojne, szare życie: „Wstawali dość rano, pili herbatę z blaszanego samowaru i razem wychodzili do miasta.Ona na lekcje, on do biura.. Fajny test ,ale znalazłem błąd w pytaniu:,,Ile bohater płacił strażnikowi za zakaz wpuszczania kataryniarzy?". W jego domu znajdowała się galeria wspaniałych obrazów, które budziły podziw odwiedzających.Test z lektury Katarynka - noweli napisanej przez Bolesława Prusa.. Każdy ebook to minimum 5, a zwykle 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np. z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp.Streszczenie szczegółowe.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę i treść utworu, charakterystykę postaci, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Test z lektury pt. „Katarynka" - Bolesława Prusa..

napisz krótką notatkę prasową z bitwy opisanej przez paska.

StrójLatem nosił on wykwintne, ciemnogranatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty połyskujące jak zwierciadła — i — nieco wyszarzany cylinder.Napisz list Odyseusza do Penelopy zawierający relację z wydarzeń związanych z wybranym etapem podróży.. Narrator doskonale pamięta historię małżeństwa z naprzeciwka.. Sprawdź się!. Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę i treść utworu, charakterystykę postaci, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Katarynka Katarynka jest to nowela o panu Tomaszu i o niewidomej dziewczynce.Pana Tomasza, jednego z głównych bohaterów noweli pozytywistycznej „Katarynka" pióra Bolesława Prusa, poznajemy poprzez wypowiedzi trzecioosobowego narratora utworu.. Na ile lat królewna z bajki "ŚpiącaZ czasem do mieszkania w oficynie, na które wychodziło okno z gabinetu pana Tomasza, wprowadziły się nowe lokatorki.. Podaje plan sprawozdania: 1.. Czas i miejsce akcji „Katarynka" to nowela, której akcja koncentruje się na ulicy Miodowej, która mieści się w Warszawie.. Większość wydarzeń dotyczy mieszkania Pana Tomasza, jak i sąsiedztwa, które ma on okazję .Była bardzo smutna.. Rodzaj i gatunek literacki.Pan Tomasz, już dojrzały mecenas, poszukiwał żony..

Testy \ Lektury szkolne \ Katarynka; Katarynka, test z lekturyKATARYNKA.

Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Bolesław Prus „Katarynka" - charakterystyka pana Tomasza z „Katarynki" Głównym bohaterem noweli Bolesława Prusa „Katarynka" jest pan Tomasz - starszy mężczyzna, z wykształcenia prawnik.Pan Tomasz jest bogatym emerytowanym adwokatem.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole średniej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury.. Pan Tomasz - z zawodu prawnik - mieszkał w pięknym domu na ulicy Miodowej.. Portal z którmy zaliczsz maturę.. Lektury - spis.. Nie miał jednak szczęścia w miłości.Artykuł: Sprawozdanie z katarynki Wypracowania i ściągi.. W tym quizie sprawdzisz ile wiesz o lekturze "katarynka"!. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. PRZYDATNE INFORMACJE » bezpłatna powtórka przed maturą z WOS'uWyróżnia się zasadniczo 3 typy sprawozdań - z wydarzeń (bliskie reportażowi), z lektury, filmu, przedstawienia (bliskie recenzji) oraz z działania instytucji (bliskie protokołowi).. Towarzyszyła im dziewczynka, córka młodszej kobiety.Postać małej, ośmioletniej dziewczynki w noweli „Katarynka" ma znaczący wpływ na zmianę zachowania głównego bohatera.. Zgadywanki Zdrapka Przetrwanie Opowiadania Losowy quiz.. W sprawozdaniu szczegółowo zdaje się relację z jakiegoś wydarzenia, które zostało już zakończone.Katarynka Bolesława Prusa to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.. Dziewczynka wraz z matką i jej przyjaciółką są sąsiadkami pana Tomasza.. Dwie kobiety z trudem utrzymywały się, pracując od rana do wieczora- jedna z nich szyła, a druga wyrabiała pończochy i kaftaniki.. Z jego wieku i poszukiwań żartowano nawet podczas spotkań towarzyskich..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt