Plan wydarzeń przygody odyseusza fragment klasa 5
W kraju Lotofagów - nektar zapomnienia wypiło dwóch ludzi Odyseusza 4.Sprawdź swoją wiedzę po przeczytaniu lektury.. lub nie ;) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraJednym z najsłynniejszych eposów greckich jest "Odyseja" Homera.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Wypłynięcie z łupami spod Troi: - zburzenie miasta 2.. 11) Wydostanie się z jaskini.. W mrocznej krainie Kimeryjczyków kontakt ze światem umarłych.. Wizyta Ateny w domu Odysa.. Na sprawdzianach w klasie 5 na pewno plan się pojawi, ale na pewno będziecie się go uczyć i dokładniej mówić.. Uzupełnij.. Plan wydarzeń Odwrót spod Troi, Pobyt w krainie Lotofagów, Spotkanie z cyklopem Polifemem, Wizyta u króla wiatrów Eola, Otrzymanie w prezencie od Eola pierdzący worek, Spotkanie ze strasznymi ludożercami, Lejstrugonami, Pobyt na wyspie czarodziejki Kirke .Jak dobrze znasz przygody Odyseusza?. 19 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Poznajemy listę .. z treścią tekstu,tworząc plan wydarzeń.Napisz plan wydarzeń opowiadania Zaczarowana kredka Napisz ramowy plan wydarzeń do opowiadania Ewy Nowak,, Krzywe 10 " fragment,, Piotrek" Plan wydarzeń "Przygody OdyseuszaPrzygody Odyseusza — książka Jana Parandowskiego wzorowana na starożytnej Odysei.. Niefortunne wypadnięcie z gniazda.. Bohater powieści Jaroslava Haška to niepozorny człowieczek, postawiony w obliczu tępej machiny biurokratyczno-wojskowej.Zadanie: plan wydarzeń książki quot przygody odyseusza quot Rozwiązanie: 1 udział króla itaki w wojnie trojańskiej podstęp odyseusza wprowadzenie konia do miasta Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Plan wydarzeń "Przygody Odyseusza; PILNIE potrzebuję plan wydarzeń lektyry OLBRZYM magi..

4.Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza.

Cyklopi a) wyprawa w głąb wyspy i do jaskini jednego z Cyklopów, b) pożarcie kilku ludzi przez Polifema, c) upicie i wyłupienie oka olbrzymowi, d) ucieczka pod baranami, e) wyjawienie imienia Odyseusza, f) klątwa, 5. c) deklaracja pomocy boskiej w powrocie wojownika do Itaki.. Przygoda w pieczarze Polifema - podstępne oślepienie cyklopa.. Opuszczenie Troi; 2.. Wypłynięcie statków w morze - Odyseusz wraca do Itaki (Troja, tureckie wybrzeże Morza Śródziemnego) Złupienie miasta Kikonów (Morze Śródziemne) Zjedzenie ziela lotosu przez kilku członków załogi Odysa - utrata pamięci (wybrzeże trackie, Wyspa Lotofagów)Plan wydarzeń "Przygód Odyseusza" poleca 61 % .. 8) Spotkanie cyklopa.. Streszczenie tego utworu, podobnie jak opisy bohaterów i plan wydarzeń, mogą się przydać podczas omawiania tej lektury.Przygodami dobrego wojaka Szwejka literatura czeska przebojem wbiła się do literatury światowej.. a) krótkie dzieje powrotu Odyseusza 2.. 2020-09-29 19:03:38; Odpowiedź na pytania tworząc notatkę na temat bibli 2020-09-29 17:38:11; Znajdź obraz, utwór muzyczny lub inne dzieło artystyczne, .Szczegółowy plan wydarzeń do lektury "Przygody Odyseusza" ?. Streszczenie,.. Prośby do Muzy o powrót męża.. Na wyspie Kikonów: - Kikoni mordują 72 ludzi Odyseusza 3.. 2.Tułaczka Odyseusza..

Plan wydarzeń.

Przygody Odyseusza Odys Odyseusz Plan wydarze .1. a) rady dla Telemacha.. Klątwa Polifema początkiem zemsty Boga Posejdona.. Wyślij zgłoszenie .Jan Parandowski Przygody Odyseusza ( fragment) Zadania klasa 1 gimnazjum pomożesz?. 10) Wydłubanie jedynego oka cyklopa przez Odyseusza.. U czarodziejki Kirke - towarzysze Odyseusza zamienieni w świnie.. a) przemówienie młodzieńca.. a) historia Argosa b) rozpoznanie Odysa przez wiernego psa c) śmierć towarzysza króla Itaki 3.. LUB 1.zakochanie się Apollina w Koronis.. 2012-10-05 20:49:39 Napisz dość ogólny składający się minimum z 6 punktów plan wydarzeń lektury "Kamienie na szaniec"?. Napotkali jednak niepomyślne wiatry, które zapędziły ich do krainy Kikonów.. a) litość nad Odysem i informacja o więzieniu go przez Kalipso.. Mam nadzieję, że zapamiętacie coś z tego poradnika i będziecie korzystać z tej wiedzy.Przygody Odyseusza są prozatorską adaptacją Odysei, opowieścią o przygodach Odysa i jego towarzyszy w trudnej tułaczce.. Przedstawienie bohaterów.. Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3. .. • 5 miesięcy temu Uśmiercenie Antinoosa przez męża Penelopy 5.. Po zakończonej wojnie trojańskiej dwanaście statków Odyseusza rusza w podróż do Itaki.. Zgromadzenie mieszkańców Itaki na rozkaz Telemacha.. Osłabienie sił i niezdolność do odlotu do ciepłych krajów..

Przeczytaj fragment powieści Tove Jansson.

'wyjazd do Delf.. Pomoc gospodarzy i uleczenie Kajtka.. b) przyczyny tułaczki Odyseusza.. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4.Napisz plan wydarzeń z podpunktami jednej przygody z lektury "Przygody Odyseusza" .. Niepomyślne wiatry Eola.. Quiz w Poczekalni.. Skomentuj.. Przemowa Odyseusza do zalotników 4.. Poznawanie gospodarstwa i jego .1.. Jaseq11 3 lata temu.. Wypłynięcie z Troi, 2. .. Wymyśl dalszy ciąg wydarzeń tekstu Andrzeja Pilipiuka samolot do dalekiego kraju 2020-05-29 13:47:51; .. ja tą książke przerabiałam w klasie 5 Uważasz, że znasz lepszą odpowiedź?. 12) Odpłynięcie i przechwalanie si .. 2009-09-23 20:11:31; streszczenie mitu tułaczka odyseusza.. 10 .Przygody Odyseusza.. Cele operacyjne: Po lekcji uczeń potrafi: - podzielić .Plan wynikowy dla klas 5 do podręcznika „Między nami" Aleksandra Swierczek 1 DZIAŁ LICZBA JEDNOSTEK LEKCYJNYCH TEMATYKA ZAJĘĆ MATERIAŁ WYMAGANIA W PODSTAWIE PROGRAMOWEJ (kursywą oznaczono cytaty z wymagań ogólnych podstawy .. w klasie 5.. Przybycie Odyseusza do Itaki.. Nienawidzę tej lektury i miałam ją w 5 klasie.. Próba wyrwania starszemu bratu jedzenie.. 9 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Ata Lajstrygonów - utrata jedenastu statków.. Dlaczego warto czytać?. Udostępnij.. Opisuje powrót Odyseusza do Itaki..

... Polski klasa 6 ćwiczenia str. 5 zadanie 3, wiecie?

2012-10-05 20:49:39; Czy macie plan ramowy do opowieści "Tułaczka Odyseusza " 2010-02-23 18:11:07Przydatność 65% Powrót Odyseusza; Plan wydarzeń.. Wydarzenia przedstawione w Iliadzie i Odysei rozegrały się w XII w. p.n.e.. Żołnierze Odyseusza zrabowali tamtejsze miasto, podczas bitwy wiele ludzi Odyseusza zginęło i musiał on uciekać z wyspy.. Współczesny język, żywy styl, doskonałe dialogi sprawiają, że książka jest wspaniałą powieścią przygodową rozgrywającą się w czasach mitologicznych bogów, herosów, czarodziejek i nimf.12 Załącznik 8 Temat lekcji drugiej: Od przygody do przygody, lecz stale daleko od domu rodzinnego konkurs na najciekawiej i najładniej opowiedzianą wędrówkę Odyseusza (w zależności od liczebności klasy temat można zrealizować w czasie jednej lub dwóch jednostek lekcyjnych).. Biznes i Finanse (34541) Dla .Test z lektury pt. „Przygody Tomka Sawyera".. Stworzone przez Homera dzieła ukazują barwny świat kultury mykeńskiej, która istniała na terenach dzisiejszej Grecji od 1700 do 1200 r. p.n.e. Radość.. Kraina Lotofagów a) przygoda z lotosem, 4.. Doniesienie o zdradzie.. Grabież miasta Ismaros a) atak i pozostanie na brzegu, b) zemsta Kikonów z głębi kraju 3.. Wykopaliska archeologiczne coraz bardziej potwierdzają istnienie tej kultury i zgodność przekazu homeryckiego z historią.Ułóż plan wydarzeń do mitu o przygodzie Odyseusza.. Skomentuj.. 2010-01-14 23:09:20; Napisz plan wydarzeń z podpunktami jednej przygody z lektury "Przygody Odyseusza" .. Szczęśliwe spotkanie małżonków.Odyseja - plan wydarzeń, 1)Zgromadzenie bogów na Olimpie: a)Zeus wspomina Ajgistema; b)Atena prosi ojca o łaskę dla Odysa;Geneza i gatunek utworu.. Przedstawienie Kajtusia - małego bociana.. Główni bohaterowie to Odyseusz i jego przyjaciele, w utworze występuje również rodzina Odysa i różne stworzenia, bogowie oraz boginie, np.: cyklopi, król wiatrów, czarodziejka Kirke, syreny, potwory morskie: Scylla i Charybda, nimfa Kalipso.Plan wydarzeń.. Udostępnij.. 9) Rozmowa z Polifem.. Plan wydarzeń.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt