Streszczenie o psie który jeździł koleją
Przybycie Lampo do Marittimy i przyjaźń z zawiadowcą.2.. O psie, który jeździł koleją to historia psa Lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w Marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą.Szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury O psie, który jeździł koleją, którą napisał Pisarski Roman, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.O psie, który jeździł koleją - Roman Pisarski - streszczenie Historia niesamowitego psa o imieniu Lampo, który podróżował koleją.. Mają kształt ogromnego buta.. -- Muzyka w tle: Buddy by B.Podobne tematy: • O psie, który jeździł koleją - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Nowa (wymyślona) przygoda psa Lampo • Roman Pisarski - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Wiktor Gomulicki - biografia i charakterystyka twórczości • Buszujący w zbożu - opracowanie , problematyka, bohaterowieW książce pt O psie który jeźdźił koleją opisane są przygody psa Lampo który lubił podróżować pociągami Akcja książki rozgrywa się we Włoszech Pies.. Książka jest w Polsce lekturą dla klas trzecich szkół podstawowych.. 2012-05-22 14:50:30 polski krzyżówka o psie który jeździł koleją 2017-03-20 17:41:18O psie, który jeździł koleją - plan wydarzeń..

O psie który jeździł koleją Romana Pisarskiego streszczenie.

Serdecznie polecamy!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. To opowieść o wielkiej przyjaźni i wierności.. Wyprawa do Turynu.. Napisz streszczenie O psie który jeździł koleją.Wszystko, co powinieneś wiedzieć o motywie przyjaźni występującym w utworze O psie, który jeździł koleją.. Na cholewie, a także na .. Akcja rozgrywa się głównie we Włoszech.. To prawdziwa historia, jakże wzruszającStreszczenie - „O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego 3 maja 2018 O psie, który jeździł koleją W pewien lipcowy dzień w Marittimie na stacji kolejowej z ostatniego wagonu pociągu wysiadł pies.. Od czego Lampo miał złamane dwa żebra i nogę: · wpadł pod pociąg; · został zakleszczony przez drzwi wagonu; · został pogryziony przez inne psy .Napisz streszczenie O psie który jeździł koleją.. Udostępnij.. opinia o książce "o psie który jeździł koleją" ,,o psie który jeździł koleją"O psie który jeździł koleją Stary Wujek - psie, ktÓry jezdziŁ kolejĄ - opracowanie, streszczenie utworu Streszczenie Włochy porównane do buta z wielką cholewą ze względu na kształt jaki przyjmują na mapie.Plik O psie który jeździł koleją (test 2).doc na koncie użytkownika kacique • folder lektury • Data dodania: 7 paź 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją..

Świetne uzupełnienie do opracowania.Masz problem ze zrozumieniem utworu O psie, który jeździł koleją?

Streszczenia Zaliczaj.pl.. 6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 r. Akcja dzieje się we Włoszech w latach 60 - tych XX w., zaś głównym miejscem akcji jest stacja kolejowa w Marittimie.Zapomniałeś, kim jest Lampo, postać w lekturze O psie, który jeździł koleją, Pisarski Roman?. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest:O psie, który jeździł koleją to wzruszająca i pouczająca lektura, która nikogo nie pozostawi obojętnym.. Główne miejsce akcji to mała stacja kolejowa w Marittimie i dom zawiadowcy w Piombino.Utwór „O psie, który jeździł koleją" opowiada historię o dzielnym psie Lampo po części opartą na faktach.. Dlaczego po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast.. Na tym bucie jest wiele miast i wsi, łączy je ze sobą kolej.. Każdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. Pierwsza wizyta w domu kolejarza.3.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Taki sam tytuł mogłaby nosić opowieść Romana Pisarskiego.o psie, ktÓry jezdziŁ kolejĄ - roman pisarski - streszczenie szczegÓŁowe admin, śr., 11/12/2008 - 17:38 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówO psie, który jeździł koleją Roman Pisarski..

...Błagam napiszcie mi streszczenie lektury pt. ,,O psie,który jeździł koleją" błagam potrzebuje na jutro !...

Zaprzyjaźnił się ze zawiadowcą stacji i pomagał mu w codziennych obowiązkach.możesz napisać streszczenie do książki,,o psie, który jezdził koleją 2010-10-26 16:57:18 "O Psie ,Który Jeździł Koleją " 2016-05-21 14:10:53 O psie który jeździł koleją ?. Kształcenie kulturowo-literackie.. Więcej ; O psie, który jeździł koleją - opracowanie (geneza, czas i miejsce akcji, problematyka) Opowiadanie o dzielnym Lampo po części oparte jest na faktach.O psie, który jeździł koleją - bohaterowie Lampo - niezwykły pies, który pewnego dnia przybył na stację kolejową w miejscowości Marittima.. Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Bardziej szczegółowo1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" a) Radosław Pilarski b) Roman Pisalski c) Robert Wisarski d) Roman Pisarski 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.. Streszczenie krótkie.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł. .O psie, który jeździł koleją - Problematyka „Lampo, który zawsze wraca" - to tytuł jednego z artykułów opisujących historię niezwykłego psa..

Autor opowiada nam historię o ludziach i o psie, który podróżował sam pociąga-mi po całych Włoszech.

zosia1011 3 lata temu.. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.O psie, który jeździł koleją - Czas i miejsce akcji Akcja utworu toczy się w czasach współczesnych powstaniu utworu we Włoszech.. Opis fabuły.. Lektury; Jak napisać .. Skomentuj.. recenzje O psie który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni pomiędzy człowiekiem a psem o oddaniu i całkowitym poświęceniu.Książka O psie, który jeździł koleją opisuje życie dzielnego psa, Lampo, który jeździł koleją po całym kraju..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt