Napisz w punktach co duch wigilijnej przeszłości pokazał scrooge'owi
2013-01-01 15:24:05Bardzo żałowali, że wuj nie spędza z nimi wigilii.. duch 1 - duch przeszłości, pokazał Scroog'owi święta, gdy był małym chłopcem, jego siostrę, jego narzeczoną, z którą się rozstał przez swoje dążenie do bogactwa.. Okazało się, że były to dzieci.. Nikt nie wspomina go ciepło.Następnie duch pokazał Scrooge'owi chatę górników, którzy „w pocie czoła ryją wnętrzności ziemi", ale nigdy nie zapominają o świętach.. Zabrał Scrooge'a w przeszłość, aby pokazać mu osoby i wydarzenia z czasów jego młodości.. Małego chłopca, którym był kiedyś Scrooge, jego małą siostrę Fan, narzeczoną Bell.. Posługaczka, karawaniarz i praczka handlują jego dobytkiem.. Umarł ktoś, kogo wszyscy przeklinali.3.Duch zaprowadził go do kancelari pana Fezzwiga, wspomniał mu o porzuconej dziewczynie i pokazał obraz utraconego szczęścia.. scroogowi* Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2011-12-20 16:24:34Pierwszy duch był bardzo dziwny.. Co zrobił pierwszy duch?. Nic nie mówi tylko pokazuje ręką.Duch minionych świąt Bożego Narodzenia (oryg.Ghost of Christmas Past) - fikcyjna postać stworzona przez Karola Dickensa w powieści Opowieść wigilijna wydanej w 1843 roku.. Podawał się za Ducha Przeszłych Wigilii Bożego Narodzenia.. Pokazał mu jak jego koledzy jechali do domu na Wigilie a on siedział w szkole, ponieważ nie chciano go w domu ojciec znienawidził go po śmierci matki i tak było przez kolejną Wigilie.W wigilię siostrzeniec Ebenezera zaprosił go na uroczystą kolację w towarzystwie rodziny i znajomych żony siostrzeńca..

... Co pokazał Ebenezerowi Trzeci Duch?

Jest to przerażająca zjawa - blady, przezroczysty, ze zmierzwionymi włosami, wlecze za sobą ciężki łańcuch złożony z kas pancernych, kluczy, sakiewek z pieniędzmi.Nie przez przypadek pierwsza zjawa, Duch Przeszłych Świąt, cały otoczony jest światłem.. Duch chciał mu udowodnić, że nie postępuje zbyt dobrze.Duch pierwszy przypomniał Scrooge'owi dawne czasy jeszcze jak chodził do szkoły.. Spod szaty ducha w pewnym momencie zaczęły wystawać ludzkie kończyny.. (Duch Wigilijnej Przeszłości) Co zrobił pierwszy duch?. Cierpi pod ciężarem łańcucha win, który wykuł sobie .Przedstaw kolejne zjawy pojawiające się w domu Scrooge'a.. Tolerował święta, spędzał je z rodziną, był dobrym człowiekiem.. Duch Wigilijnej Przyszłości ukazał Scrooge'owi jego własną śmierć.. Na przyszłość to napisz dokładnie o co chodzi i o jaką lekturę, bo nie wszyscy wiedzą, że Scrooge jest z .Duch Marley'a Duch minionych świąt Bożego Narodzenia Duch teraźniejszych świąt Bożego Narodzenia Duch przyszłych świąt Bożego Narodzenia .. Duch przyszłych Wigilii - przestrzegł Scrooge'a przed tym, jak będzie wyglądało jego życie, jeśli czegoś w nim nie zmieni.W Boże Narodzenie odwiedził go Duch Wigilijnej Przeszłości..

Duch obecnej Wigilii - pokazał, jak powinno się spędzać święta.

Duch Wigilijnej Przeszłości ukazuje mu jak święto to wyglądało w czasach jego młodości.Był to Duch Wigilijnej Przeszłości.. Podobnie dwaj mieszkańcy latarni morskiej oraz marynarze na statkach.. Czego dowiadujemy się o siostrze Ebenezera?. Wydawał się najgroźniejszy.. Do tej pory było ich 1860, stąd można się domyślać, że akcja utworu toczy się w 1861 roku.. Wyznał Scrooge'owi, że przybył, ponieważ pragnie jego poprawy.. Lekceważenie Świąt Bożego Narodzenia przez Scrooge'a,5.. Zrobił to specjalnie, aby wywołać ludzkie odruchy u Scrooge'a.. Po wizycie duchów wigilijnych właściciel kantoru stał się dobrym, miłym i kulturalnym mężczyzną.. Duch starał się nauczyć Scrooge'a miłosierdzia i dobroci, budząc w nim serce.Nic więcej o nim nie wiedział, gdyż duch ani się dotąd nie odezwał, ani nie wykonał żadnego gestu.". Tajemniczy gość spowodował, że starzec zaczął wspominać jak żył kiedyś.. co chce pokazać Scrooge'owi.. Dziecięcy, a zarazem podobny do starca.. Skupiają się na okresie świątecznym - na Wigilii Bożego Narodzenia.. Wyproszenie gości przez Scrooge'a z kantoru…Duch Jakuba Marleya składa wizytę Ebenezerowi Scrooge'owi (ilustracja Johna Leecha z pierwszego wydania Opowieści wigilijnej, 1843) Jakub Marley ( ang. Jacob Marley ) - postać drugoplanowa opowiadania Karola Dickensa Opowieść wigilijna wydanego w 1843 roku.Duch przyszłych świąt Bożego Narodzenia (oryg.Ghost of Christmas Yet to Come) - fikcyjna postać stworzona przez Karola Dickensa w powieści Opowieść wigilijna wydanej w 1843 roku..

Przypomniał mu o przeszłości, którą Scrooge próbował wymazać z pamięci.

2011-12-14 19:43:55 Napisz charakterystykę Scrooge 'a 2011-12-23 11:35:37 Co pokazały Scrooge ' owi duchy i gdzie go zabierały?. Kolejny duch - tegorocznych Świąt - pokazał Scrooge'owi, jak świętuje jego siostrzeniec, a także rodzina jego pracownika.. w których bywał w młodości.. Trzeci duch - przyszłości milczał.. Pokazał sceny, które miały nadejść.. (Miejsca, w których bywał w młodości) Jakich ludzi pokazuje Scroogowi duch?. Śmierć Marley'a,2.. Podpisanie protokułu pogrzebowego,3.Przyjście Boba do pracy Scrooge'a po czym złożył Scrooge'owi życzenia świąteczne,4.. Nikt go nie żałował, a nawet biedny dłużnik cieszył się, że jego śmierć pozwoliła na przesunięcie spłaty długu.. Wyruszył ze mną na zewnątrz i pokazał mi biedę miasta, w którym żyłem, chłopca, któremu nie dałem jałmużny, kobietę która ode mnie odchodziła.. Przyjście dwóch „jegomości",7.. Jego celem jest pokazanie Scrooge'owi tego co było jasne w jego historii, czyli dobre i pełne życia.. Kłutnia Scrooge'a z siostrzeńcem,6.. Scrooge był oschły i skąpy.. Przypomniał mu o czasach, gdy groźny sknera był jeszcze małym, dobrym chłopcem, samotnym, odrzuconym i skrzywdzonym dzieckiem.Ludzie ci, nie przerywając ciężkiej służby, nucą pieśni wigilijne i starają się być serdeczni dla kolegów..

(Złapała Ebenezera i wylecieli przez okno) Jakie miejsca pokazał mu pierwszy duch?

4.Scrooge się przejął i powoli zaczęło do niego docierać ile stracił, jak był skąpy i chciwy.. Ten duch był otoczony mocnym światłem, miał długie, białe włosy i suknię duch 2 - duch teraźniejszych świąt, pokazał Scroog'owi, jak świętują wszystcy, prócz niego.Duchy Marley' owi w opowieści wigilijnej ukazują się w jedną noc czy w trzy noce ?. Wreszcie Duch ukazał Scrooge'owi rodzinę jego siostrzeńca, wesołą, roześmianą i żałującą go, że spędza Wigilię sam.. Były to czasy, gdy pieniądze nie były jedynym celem, a Ebenezer miał możliwość wyboru.Jak się nazywał pierwszy duch?. Pokazał Wigilie sprzed lat.. • duch przyszłych wigilii Bożego Narodzenia - zjawa okryta długą, ciemną szatą.. Pokazał Scrooge'owi jego dzieciństwo i przeszłe wigilie, spędzone głównie w samotności, a następnie te, które spędził szczęśliwie, w gronie kupca.Trzy wigilijne duchy, które pojawiają się w domu Ebenezera Scrooge'a mają za zadanie pokazać mu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.. Jest pierwszym z duchów odwiedzających Ebenezera Scrooge'a zapowiedzianych przez ducha Jakuba Marleya, dawnego wspólnika Scrooge'a.Duch ukazał się Scrooge'owi jako pół starzec i pół dziecko.Duch Wigilijnej Przeszłości.. (Małego chłopca, którym był kiedyś Scrooge, jego małą siostrę Fan, narzeczoną .Plan wydarzeń w 21. punktach: 1.. Gdy przyszedł do niego Duch Przeszłej Wigilii, bohater zobaczył swoje dzieciństwo.Gdy spał w swoim łóżku,obudziła go pierwsza zjawa.Przypominała ona świeczkę.Przedstawiła się Scroogowi jako Duch Wigilijnej Przeszłości,po czym dotknęła jego serca.Dzięki temu Scroog mógł latać .Wylecieli przez okno sypialni.Pokazała mu miasteczko,w którym się urodził i wychowywał.Następnie Scroog zobaczył siebie siedzącego w pustej szkole.Zjawa .Co pokzuje cscroogiowi Duch marleya w opowieści wigilijnej.. Jakich ludzi pokazuje Scroogowi duch?. Duch Marleya - pojawia się w domu Scrooge'a, aby przestrzec go przed losem podobnym do swojego i zapowiedzieć wizytę kolejnych duchów.. Duch powiedział, że chłopiec jest symbolem ciemnoty, a dziewczynka nędzy.Potem duch zabiera Scrooge'a w podróż ponad miastami i wsiami aż zatrzymali się w domu siostrzeńca Scrooge'a, którzy także wypili zdrowie starca, chociaż odrzucił zaproszenie wigilijne.. Rola w utworze: Ukazuje Scrooge'owi śmierć samotnego, opuszczonego przez wszystkich człowieka.. Duch pokazał także skąpcowi dwoje dzieci, chłopca i dziewczynkę.1.Powodem, dla którego Duch Przeszłości odwiedził było to, aby pokazać Scroogowi jakim człowiekiem był kiedyś..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt